Sprzedaż gier – XCOM 2 radzi sobie w UK dobrze… i źle

Ktoś dalej nie wierzy w siłę cyfrowej dystrybucji?

Firma Chart-Track zwyczajowo opublikowała cotygodniowe zestawienie najlepiej sprzedających się tytułów w wersjach pudełkowych w Wielkiej Brytanii.


Muszę najpierw wspomnieć o XCOM 2, który miał swoją premierę w ubiegłym tygodniu, a wylądował dopiero na miejscu… dwudziestym! Jak to możliwe, że tak duży i wyczekiwany tytuł znalazł się daleko w tyle? Odpowiedź jest dość prosta – otóż produkcja sprzedała się bardzo dobrze i jej różne warianty (konkretnie: pre-ordery i pre-ordery Deluxe) podbiły pierwszą trójkę w zestawieniu sprzedaży gier na Steamie. Ergo, gracze postawili w tym przypadku na cyfrową dystrybucję. Jaki wkład w ten wynik mieli Brytyjczycy nie wiadomo, ale tyle sprzedanych egzemplarzy nie wzięło się znikąd, można więc założyć, że XCOM 2 w UK sprzedał się całkiem nieźle.

Wracając do naszych pudełek – na pierwsze miejsce z powrotem wskoczyło Call of Duty: Black Ops III, zamieniając się z debiutującym ostatnio LEGO Marvel Avengers, a na trzecie wskoczyło Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4.

Dalej bez większych zmian – za podium znajduje się FIFA 16, Rainbow Six: Siege czy Grand Theft Auto. Jedyną niespodzianką jest Assassin’s Creed Syndicate, który wskoczył z pozycji dwudziestej na dziewiątą.

Sprzedaż gier w UK (31 stycznia – 6 lutego):

  1. Call of Duty: Black Ops III
  2. LEGO Marvel Avengers
  3. Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4
  4. FIFA 16
  5. Rainbow Six: Siege
  6. Grand Theft Auto V
  7. Star Wars Battlefront
  8. Just Cause 3
  9. Assassin’s Creed Syndicate
  10. Minecraft: Story Mode

6 Shares
Share6
+1
Tweet