Sprzedawał konta z grami na portalu aukcyjnym. Teraz zajęła się nim policja

Sprzedawał konta z grami na portalu aukcyjnym. Teraz zajęła się nim policja
Newsy

Policjanci z KWP w Lublinie zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości ujawnili organizatora procederu nielegalnej sprzedaży gier na konsole.

41-latek rozpowszechniał cyfrowe wersje gier za pośrednictwem portalu aukcyjnego. Kwota strat poniesionych przez pokrzywdzoną firmę przekracza 150 000 zł. Mężczyzna usłyszał już zarzut z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Policjanci zabezpieczyli od podejrzanego 40 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie, wspólnie z policjantami z Tomaszowa Lubelskiego realizując własne ustalenia weszli do mieszkania u 41-letniego mieszkańca powiatu tomaszowskiego. Policjanci ustalili, że jest on organizatorem procederu nielegalnego rozpowszechniania gier na konsole w formacie elektronicznym. Kopie gier sprzedawał na portalu aukcyjnym od kwietnia 2016 r.

Kwota strat poniesionych przez pokrzywdzoną firmę przekracza 150 000 zł. Funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt komputerowy, konsolę do gier oraz karty bankomatowe. Mieszkańcowi powiatu tomaszowskiego przedstawiano już zarzut. Policjanci zabezpieczyli od podejrzanego 40 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja.gov.pl

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie