Sprzedawał konta z grami na portalu aukcyjnym. Teraz zajęła się nim policja

Policjanci z KWP w Lublinie zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości ujawnili organizatora procederu nielegalnej sprzedaży gier na konsole.

41-latek rozpowszechniał cyfrowe wersje gier za pośrednictwem portalu aukcyjnego. Kwota strat poniesionych przez pokrzywdzoną firmę przekracza 150 000 zł. Mężczyzna usłyszał już zarzut z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Policjanci zabezpieczyli od podejrzanego 40 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie, wspólnie z policjantami z Tomaszowa Lubelskiego realizując własne ustalenia weszli do mieszkania u 41-letniego mieszkańca powiatu tomaszowskiego. Policjanci ustalili, że jest on organizatorem procederu nielegalnego rozpowszechniania gier na konsole w formacie elektronicznym. Kopie gier sprzedawał na portalu aukcyjnym od kwietnia 2016 r.

Kwota strat poniesionych przez pokrzywdzoną firmę przekracza 150 000 zł. Funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt komputerowy, konsolę do gier oraz karty bankomatowe. Mieszkańcowi powiatu tomaszowskiego przedstawiano już zarzut. Policjanci zabezpieczyli od podejrzanego 40 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja.gov.pl

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.