Sprytny gracz stworzył FPP dungeon-crawler w Super Mario Maker 2

Jak z platformówki zrobić pseudo FPP? Projekt jednego z graczy, który zabrał się za dungeon-crawler w Super Mario Maker 2, robi ogromne wrażenie. Sami możecie sprawdzić ten poziom.

Super Mario Maker 2 na Nintendo Switch oferuje obszerny zestaw narzędzi do budowania własnych poziomów. Niedawno jeden z graczy zaprezentował level 3D Maze House, który w niesamowity sposób odtwarza pierwszoosobowy styl oldschoolowych dungeon-crawlerów, takich jak Ultima i Might and Magic.

Poziom 3D Maze House został stworzony przez pochodzącego z Japonii gracza Negitendo. Wykorzystał on narzędzia Super Mario Maker 2 do skonstruowania wymuszonej perspektywy, co udało się uzyskać dzięki sprytnemu układowi przedmiotów. W taki oto sposób dwuwymiarowy Mario zaczął naśladować pierwszoosobowe korytarze i pokoje. W opisywanym poziomie przedrzemy się przez lochy i rozwiążemy kilka zagadek, by dotrzeć do poukrywanych monet. Świetnie wypadł motyw walki z Wiggler’em, gdzie twórca poziomu wykorzystał dwa potworki o różnym rozmiarze, by wywołać wrażenie jednego wroga poruszającego się na różnych płaszczyznach.

Pomysłowo rozwiązano też sterowanie w pseudo-trójwymiarowym środowisku. Główny ekran pokazuje to, co Mario widzi w udawanym 3D, a po prawej stronie nawigujemy bohaterem, by wybrać, w którą stronę labiryntu chcemy się udać. Istnieje nawet mini-mapa, dzięki której widzimy, gdzie obecnie się znajdujemy.

Jesteśmy ciekawi, czy inni fani Super Mario Maker 2 pójdą za przykładem Negitendo i stworzą kolejne poziomy dungeon-crawler. Jeśli chcecie osobiście sprawdzić level 3D Maze House, oto ID tego niecodziennego poziomu: P59-698-55G. Poniżej gameplay:

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.