Splinter Cell - zdjęcie z części Blacklist - dwójka bohaterów skrada się z pistoletami w rękach

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Nowy Splinter Cell z zielonym światłem od Ubisoftu – twierdzą dwa niezależne źródła

Według źródeł zagranicznej redakcji VGC Ubisoft wydał zielone światło na nową grę z cyklu Splinter Cell. Produkcja miałaby być czymś na osłodę dla fanów serii po zapowiedzianych produkcjach mobilnych i VR.

Ostatni pełnoprawny tytuł ze „Splinter Cellem” w nazwie miał premierę w 2013 roku. Od tamtej pory fani wyczekiwali kolejnego dzieła Ubisoftu, jednakże ci chcący wydań na PC lub konsole mogli co najwyżej jedynie ponarzekać. Dziś jednak przychodzę do Was z dobrymi wieściami, bowiem francuski wydawca według dwóch niezależnych źródeł miał dać zielone światło na nową grę z tego skradankowego uniwersum.

Według źródeł, które poinformowały nas, że tytuł został wprowadzony do produkcji jako sposób na odzyskanie fanów sfrustrowanych ostatnimi próbami wskrzeszenia franczyzy na rynku mobilnym i VR.

Nie jest jasne, które studio pracuje nad projektem, ale dwie osoby znające plany Ubisoftu zasugerowały, że nowy Splinter Cell jest prowadzony przez studio spoza tradycyjnej bazy w Montrealu.

– pisze redakcja VGC

VGC poinformowało również, że gra miałaby być we wczesnym stadium produkcji i prędko wszyscy nie zobaczymy oficjalnej zapowiedzi, a dokładniej – nie w 2023 roku.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%