Splinter Cell Remake na pierwszych materiałach. Twórcy mówią o przyszłości serii i możliwej premierze

Splinter Cell Remake na pierwszy materiałach w sieci
Newsy PC PS5 Xbox Series

Splinter Cell Remake powoli się tworzy, a z okazji 20-lecia serii, twórcy pokazali pierwsze materiały z gry. Są nimi klimatyczne szkice koncepcyjne.

Ilu z Was jest delikatnie wkurzonych na Ubisoft za kompletne zapomnienie o jednej z najważniejszych marek skradanek w historii gier wideo? Ja na pewno, bo Splinter Cella uwielbiam, do tego stopnia, że nawet kontrowersyjne Conviction mi się bardzo podobało. No trudno, nie ma co rozdrapywać ran, bo zamiast pełnoprawnej kontynuacji dostaniemy remake pierwszej części. Też dobrze!

Splinter Cell Remake na pierwszych materiałach

Ubisoft wypuścił niedawno do sieci całkiem nostalgiczny filmik podsumowujący 20-lecie zapomnianej i przez pewien moment brutalnie pogrzebanej marki. No ale dobrze, przynajmniej możemy liczyć na wspomniany remake. O nim też możemy trochę się tutaj dowiedzieć, a twórcy zdradzają, jakie cele im przyświecają.

Tak, chcemy stworzyć remake z najwyższej półki i podnieść jakość tak bardzo, jak to tylko możliwe. To powinno pomóc nam stworzyć dobre fundamenty dla franczyzy w przyszłości.

– mówi dyrektor ds. projektowania poziomów Zavian Porter

Chwila, chwila… „dla franczyzy w przyszłości”? Czy oznacza to, że remake może być tylko próbką i pierwszym krokiem do wielkiego powrotu Sama Fishera na dyski naszych maszyn? Nie wiem jak Wy, ale taka informacja bardzo mi się podoba. Ciekawe tylko, co wyjdzie z samego odświeżenia i jak zareagują na nie fani. Wszak deweloperzy już wcześniej mówili, że „dostosują grę do współczesnej publiki„. Poniżej znajdziecie pierwsze szkice koncepcyjne, jakie można również zobaczyć na wspomnianym wideo.

Co z premierą?

Jesteśmy na bardzo wczesnym etapie produkcji. Wciąż tworzymy prototypy. Nie chcemy się z niczym spieszyć. Chcemy się upewnić, że absolutnie dopracujemy grę, że zrobimy wszystko we właściwy sposób i że stworzymy absolutnie wspaniałe doświadczenie. Przez jakiś czas będziemy milczeć, więc możemy skupić się na tworzeniu absolutnie najlepszej możliwej gry.

– zaznacza reżyser kreatywny Chris Auty

Aha, czyli na razie o grze będzie cicho, a ta znajduje się na wczesnym etapie? Oznacza to, że raczej nie ma co niecierpliwić się na premierę, bo ta może nadejść tak naprawdę za kilka lat. Wątpię, aby twórcy wyrobili się w przyszłym roku.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie