Splinter Cell Remake ma zaoferować kluczowe zmiany pod „współczesną publiczność”

Splinter Cell Remake zaoferuje zmiany pod
Newsy PC PS5 Xbox Series

Ubisoft Toronto pracuje nad Splinter Cell Remake. Jest to pełnoprawne zbudowanie gry od podstaw, opierając się na wzorcach z pierwszej części.

Oczywiście jednym z tych wzorców jest fabuła. Ta teoretycznie powinna iść podobnym torem, co oryginał. Także znów możemy spodziewać się wycieczki do Gruzji, gdzie trafimy na międzynarodowy spisek mafijno-polityczny. Co nie znaczy, że wszystkie karty opowieści zostaną zachowane. Ubi najwyraźniej zdaje sobie sprawę z tego, że aby trafić do współczesnych odbiorców, potrzeba przemodelować strukturę opowieści.

Na oficjalnej stronie ofert pracy w Ubisoft, firma wyjaśnia w posadzie dla scenarzysty Splinter Cell Remake, iż zamierza w pewnym stopniu zmienić historię. Wszystko to, aby była bardziej przystępna do dzisiejszych odbiorców.

Wykorzystując pierwszą grę Splinter Cell jako podstawę, piszemy historię na nowo i aktualizujemy ją dla współczesnej publiczności. Chcemy zachować ducha i tematykę oryginalnej gry, jednocześnie zgłębiając nasze postacie i świat, aby uczynić je bardziej autentycznymi i wiarygodnymi. Jako scenarzysta w Ubisoft Toronto dołączysz do zespołu narracyjnego i pomożesz w tworzeniu spójnej i wciągającej narracji dla nowej publiczności fanów Splinter Cell.

– czytamy na stronie karier

Twórcy już wcześniej wyjaśniali, że bardzo zależy im na zachowaniu ducha i idei oryginału. Cała rozgrywka ma znów dotyczyć przemykania w cieniu. Nie ma mowy o otwartym świecie czy innych fundamentalnych zmianach, które mogą zaburzyć rozgrywkę. Ciekawe jednak, w jak mocnym stopniu zdecydowano się na przemodelowanie fabuły…

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie