Splinter Cell – Netflix tworzy serial animowany na podstawie gry

Serwis Variety poinformował, że Netflix ma w planach tworzenie serialu animowanego na podstawie cyklu skradanek od Ubisoftu.

Według informacji opublikowanych w serwisie, nadzór nad produkcją powierzono Derekowi Kolstadowi, który pracował nad scenariuszami do filmów z cyklu John Wick. W projekcie dotyczącym Splinter Cell Derek Kolstad będzie scenarzystą i producentem wykonawczym.

Variety dowiedziało się od anonimowych źródeł, że umowa z Netfliksem obejmuje dwa sezony (łącznie 16 epizodów). Nie są jeszcze znane inne szczegóły dotyczące serialu – nie wyjawiono chociażby zbliżonej daty premiery.

Cykl Splinter Cell ma 18 lat. Ostatnia część – Blacklist – pojawiła się w 2013. Fani z wytęsknieniem czekają na nową część serii. Na razie jednak mogą liczyć wyłącznie na to, że od czasu do czasu agent Sam Fisher wystąpi gościnnie w innej grze (Ghost Recon Wildlands i Breakpoint). Ostatnio jednak pojawiła się nadzieja – włoski aktor dubbingowy, który podkładał głos w czterech odsłonach SC, wyjawił, że wie na pewno, że seria powróci.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: