Splinter Cell – Netflix tworzy serial animowany na podstawie gry

0 komentarzy

Serwis Variety poinformował, że Netflix ma w planach tworzenie serialu animowanego na podstawie cyklu skradanek od Ubisoftu.

Według informacji opublikowanych w serwisie, nadzór nad produkcją powierzono Derekowi Kolstadowi, który pracował nad scenariuszami do filmów z cyklu John Wick. W projekcie dotyczącym Splinter Cell Derek Kolstad będzie scenarzystą i producentem wykonawczym.

Variety dowiedziało się od anonimowych źródeł, że umowa z Netfliksem obejmuje dwa sezony (łącznie 16 epizodów). Nie są jeszcze znane inne szczegóły dotyczące serialu – nie wyjawiono chociażby zbliżonej daty premiery.

Cykl Splinter Cell ma 18 lat. Ostatnia część – Blacklist – pojawiła się w 2013. Fani z wytęsknieniem czekają na nową część serii. Na razie jednak mogą liczyć wyłącznie na to, że od czasu do czasu agent Sam Fisher wystąpi gościnnie w innej grze (Ghost Recon Wildlands i Breakpoint). Ostatnio jednak pojawiła się nadzieja – włoski aktor dubbingowy, który podkładał głos w czterech odsłonach SC, wyjawił, że wie na pewno, że seria powróci.

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się