Splatoon w 60 klatkach na sekundę prezentuje się wspaniale

Kolorowe szaleństwo na nowych gameplay’ach.

Splatoon zapewne będzie jedną z tych gier, które napędzą w tym roku sprzedaż Wii U. Rozgrywka sprowadza się do zmagań sieciowych, w których dwa czteroosobowe zespoły stają do walki na pędzle, wałki i inne bronie, miotające farbami. Nie chodzi tutaj o to, by zdjąć przeciwnika, lecz zamalować jak największą część mapy swoim kolorem. Jeśli natkniemy się na wroga, oczywiście dostanie kulkę farby, lecz odrodzi się zaraz w bazie i dalej ruszy do szarży.


Nintendo stawia w swoim nowym IP na czystą akcję i wciągający gameplay. Będą sieciowe rankingi i rywalizacja. Tytuł wykorzysta również możliwości pada od Wii U, na którym będziemy obserwować mapę oraz pozycje przeciwników.

Docelowo Splatoon ma chodzić w 60-fpsach. Miejmy nadzieję, że takie założenia zostaną spełnione. Póki co zerknijcie na nowe fragmenty rozgrywki, które możemy oglądać właśnie w magicznych 60 klatkach na sekundę. Oprócz rozgrywki sieciowej zobaczycie wśród nich fragment z trybu singleplayer, który również będzie dostępny w tej kolorowej grze.

Kiedy premiera? Już w maju tego roku.

 

 

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 Shares
Share
+1
Tweet