Splatoon bez oczekiwanej funkcji. Przez chamstwo w sieci

Co sądzicie o takim podejściu do sprawy?

Pod koniec zeszłego miesiąca pisaliśmy, że Splatoon zostanie pozbawione jakiegokolwiek wsparcia dla czatu głosowego. Nie tylko nie porozmawiamy zatem z innymi graczami podczas rozgrywki. Będzie to niemożliwe nawet przed meczami w prywatnym lobby, co jest dostępne choćby w Mario Kart 8.


Skąd taka decyzja? Dyrektor produkcji tłumaczy na łamach magazynu EDGE, że wszystko przez chamstwo w sieci: To przyszło z osobistego doświadczenia. Kiedy zasiadałem do gier online, nie podobały mi się negatywne komentarze, które kierowano pod moim adresem: “Jesteś beznadziejny. Zmiataj stąd”. Dlatego postanowiliśmy się skupić jedynie na pozytywnych aspektach grania online.

Zapewne osoby często siedzące na serwerach wiedzą, że można oberwać od innych grubym słowem, lecz czy jest to powód, by w ogóle pozbawiać nas czatu głosowego, zwłaszcza w strzelaninach, do których Splatoon w końcu się zalicza? Twórcy mogli przecież wprowadzić opcję wyłączenia lub włączenia funkcji głosowych.

Dajcie znać, co o tym sądzicie i czy sami spotkaliście się z nieprzyjemnymi komentarzami podczas zabawy online.

Przypominamy, że premiera Splatoon nastąpi 29 maja. Jeśli czaicie się na wersję cyfrową, szykujcie na dyskach twardych Wii U dokładnie 1812 MB.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 Shares
Share1
+1
Tweet