Spider-Man z PS4 jest super, ale pamiętacie tę platformówkę ze SNES-a?

Spider-Man na PS4 jest super, ale pamiętacie tę platformówkę ze SNES-a?
Newsy Retro

Spider-Man pojawił się w naprawdę wielu grach na niejednej platformie. Mało kto pamięta jednak gradaptację popularnego serialu animowanego z połowy lat 90-tych.

Growy Spider-Man: The Animated Series trafiło na konsole Super Nintendo Entertainment System i SEGA Genesis kolejno w 1994 i 1995 roku. To platformówka, którą wyprodukowało Western Technologies, a wydawcą było słynne Acclaim Entertainment.

Gra składa się z sześciu poziomów i prezentuje przygody Spider-Mana, który musi schwytać złoczyńców, którym udało się uciec z więzienia Ravencroft. Człowiek-Pająk stawi czoła paczce dobrze znanych fanom uniwersum przeciwników, w tym Doktorowi Octopusowi oraz Zielonemu Goblinowi – brzmi super, a wiec czemu dziś tak wielu graczy zapomniało o tym tytule?

Choć pomysł był dobry, Spider-Man od Western Technologies nie przyjął się zbyt ciepło. Recenzenci narzekali na kiepskie udźwiękowienie, rozczarowującą pulę umiejętności protagonisty i małą różnorodność rozgrywki. Na domiar złego tytuł ten rozczarowywał pod względem oprawy, w tym dość skromną paletę kolorów.

Cóż, Człowiek-Pająk nigdy nie miał zbyt dużego szczęścia do gier. Dopiero Insomniac Games wydało naprawdę świetną produkcję ze słynnym superbohaterem w roli głównej, choć wcześniej również zdarzyło się kilka całkiem udanych tytułów. Oby dobra passa trwała jak najdłużej.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie