Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Spider-Man: Miles Morales sprzedaje się kiepsko w porównaniu do gry z 2018 roku

Spider-Man: Miles Morales sprzedaje się dużo gorzej względem oryginału z 2018 roku. Gra może pochwalić się jednak większym sukcesem od innych, podobnych projektów.

Miles Morales to bardzo udany, samodzielny dodatek do świetnej produkcji Insomniac Games. Gra aktualnie cieszy się sumą 85 punktów na Metacritic, co jest naprawdę dobrym wynikiem jak na dodatek do gry.

Niestety, sprzedaż tytułu nie odzwierciedla jego jakości. Jak podaje serwis SuperData, Miles Morales (w wersji na PS4 i PS5) sprzedał się w zaledwie 663 000 egzemplarzy, czyli aż 70% słabiej względem oryginału z 2018 roku. Marvel’s Spider-Man w tym samym okresie czasu rozszedł się w ilości aż 2.2 miliona kopii, co było naprawdę świetnym wynikiem jak na tytuł ekskluzywny.

Co ciekawe, Miles Morales mimo wszystko osiągnął większy sukces w porównaniu do podobnych projektów, jak chociażby Uncharted: Zaginione Dziedzictwo. Nie należy więc rozpatrywać niezbyt wysokiej sprzedaży jako swoistej porażki gry.

Dodatkowo warto pamiętać, że to mimo wszystko dodatek. Nie każdy dał się porwać pierwotnej przygodzie Spider-Mana od Insomniac, więc sprzedaż samodzielnego DLC nie miała szans osiągnąć tego samego wyniku.

Insomniac Games potwierdziło jakiś czas temu, że pracują już nad pełnoprawną kontynuacją Marvel’s Spider-Man. Gra ma zadebiutować dopiero po Ratchet & Clank: A Rift Apart, więc nie spodziewałbym się jej premiery w 2021 roku.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się