Spider-Man 2 w niektórych regionach wyjdzie później. Treści LGBTQ+ zostaną “zmodyfikowane”

Spider-Man 2 z późniejszą premierą w jednym regionie. Przez LGBTQ+
Newsy PS5

W krajach Bliskiego Wschodu Spider-Man 2 ukaże się nieco później. Dodatkowy czas potrzebny jest do “zmodyfikowania treści LGBTQ+”.

Niedawno gruchnęła wieść o tym, że jedyny tak potężny exclusive od Sony na tem rok może w ogóle nie ukazać się w krajach Bliskiego Wschodu. Chodzi oczywiście o Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Arabię Saudyjską. Jak dostrzegł MSM Access na Twitterze, z ichniejszego PlayStation Store zaczęły znikać informacje o grze.

Arabscy gracze czekający na Spider-Mana 2 nie mają lekko. Najpierw gra stała się niedostępna do zakupu, niezależnie od edycji. Później zniknęła kategoria wiekowa z karty gry w PS Store, a także jej cena i data premiery. Zasadniczo usunięto stamtąd wszystkie te informacje, które wyświetlane są w innych krajach. Można więc dojść do wniosku, że gra zostanie tam zbanowana. Wcześniej podobnie sytuacja wyglądała m.in. z The Last of Us Part II czy Final Fantasy XVI, które “zostały zbanowane przez treści LGBTQ+”. Gra jednak ma trafić tam na rynek.

Marvel’s Spider-Man 2 zostanie wydane na Bliskim Wschodzie, ale dopiero w późniejszym terminie (nie 20 października). Sceny angażujące i promujące reprezentację LGBTQ+ zostaną zmodyfikowane przed (opóźnioną) premierą.

– wyjaśnia MSM Access na Twitterze

Wychodzi więc na to, że gra, mimo początkowych obaw, trafi na rynek w wymienionych wyżej krajach. Z drugiej strony pewnego rodzaju ciekawostką jest wzmianka o tym, że w nowym tytule od Insomniac faktycznie znajdą się treści LGBTQ+, o czym wcześniej nie mówiono.

Jeżeli czekacie na premierę gry, polecam sprawdzić najnowszy zwiastun z pierwszą próbką polskiego dubbingu (brzmi naprawdę nieźle!). W tym miejscu znajdziecie również specjalną edycję PS5.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie