Spellcraft to nowa darmowa gra twórców Diablo i Warcrafta. Ruszają zapisy na testy

Spellcraft szkic (1)
Newsy PC

Studio założone przez deweloperów z Blizzard zapowiedziało właśnie grę Spellcraft. Nowa produkcja ma być w pełni darmowa i odświeży gatunek gier strategicznych.

Wygląda intrygująco, ale czy uda się przemycić nowe pomysły do popularnej mieszanki?

Spokojnie, Spellcraft nie będzie Heartstonem

Zapewne wielu z Was ma pewnego rodzaju urazę do wszelkiego typu gier karcianych czy (przede wszystkim) „gamingowych szachów”, czyli auttobattlerów. Ja wiem, że dostaliśmy mnóstwo takich pozycji i wiele z nich przestało już istnieć. Można się tym czuć przytłoczonym, jasne, ale cała sytuacja diametralnie się zmienia, gdy to byli deweloperzy z Blizzarda zapowiadają swoją nową pozycję. Nawet ja jestem zaintrygowany tym pomysłem, a to nie jest takie łatwe w kwestii nieco skostniałego już gatunku.

Spellcraft powstaje w studiu One More Game założonym przez weterana legendarnych marek, Patricka Wyatta. Deweloper ma doświadczenie w kształtowaniu świetnych gier. Jako koronne przykłady jego doświadczenia wystarczy wymienić Starcrafta, Warcrafta, Diablo, League of Legends czy Guild Wars 2. Do tego drugą osobą odpowiedzialną za OMG (och, dopiero teraz to zobaczyłem…) jest Jamie Winsor – kolejna persona znana z wymienionych pozycji.

No dobra, ale czymże jest ten Spellcraft? W sumie nie znamy za bardzo szczegółów rozgrywki, ale króciutki teaser pokazuje, że deweloperzy stawiają na pewnego rodzaju estetykę stołowych gier RPG z figurkami. Wiemy za to, że z pewnością w grze uświadczymy połączenia pozycji karcianych oraz autobattlerów. Całość ma opierać się na idei rozgrywek 1 na 1 w wersji PvP. Spellcraft ma być całkowicie darmowy, a twórcy już teraz wyjaśnili, że nie interesuje ich żadne NFT czy inne pierdołowate mikropłatności w stylu pay-to-win. Brzmi dobrze.

Mamy tu więc połączenie popularnych gatunków gier online podlane świeżymi pomysłami, legendarnych deweloperów, model free-to-play… Czegóż chcieć więcej? Daty premiery, rzecz jasna. Ta niestety nie została jednoznacznie określona, choć pozycji możemy spodziewać się jeszcze w tym roku. Chętni już teraz mogą zapisywać się na zamknięte testy alpha. Dostęp do nich macie szansę uzyskać logując się za pomocą Discorda na oficjalnej stronie twórców.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij: