Sony dokonało kolejnego i do tego sporego przejęcia

PlayStation wymusiło na studiach tworzenie
Newsy PS4 PS5

Sony Interactive Entertainment LLC zakomunikowało wczoraj, że dokonało przejęcia kolejnej firmy. Chodzi o giganta branży audio, Audeze.

Jeżeli nie po drodze Wam z nowinkami technologicznymi w sprzęcie audio – to spora sprawa. Audeze jest bowiem prawdziwym gigantem branży, jeżeli chodzi o nowoczesne technologie dla audiofili i nie tylko. Ich sprzęt przeznaczony jest przede wszystkim dla graczy, ale ma też zastosowanie (jak wspomniałem) audiofilskie, profesjonalne i muzyczne.

Sony przejmuje Audeze

Jak informuje sknr.net słuchawki tej firmy “wykorzystują opatentowane technologie Audeze i unikalne planarne przetworniki magnetyczne, aby zapewnić wyjątkowe wrażenia dźwiękowe zarówno konsumentom, jak i profesjonalistom zajmującym się nagrywaniem, w tym inżynierom dźwięku w wielu studiach rozwoju gier”. Dość powiedzieć, że jest to dziedzina, w której Sony z pewnością chce się rozwijać jeszcze bardziej.

Nie tak dawno temu zapowiedziano nie tylko PlayStation Portal, ale i słuchawki dla graczy PlayStation. Pulse Elite i Pulse Explore mają dostarczyć iście “next-genowe” doznania dźwiękowe. Pierwsze są nowym headsetem dla graczy. Drugie natomiast chcą przełamać bariery gamingu, oferując wysokiej klasy jakość dźwięku w formie bezprzewodowych słuchawek dokanałowych. Przy ich produkcji również skorzystano z planarnych przetworników magnetycznych.

Audeze to wiodąca marka słuchawek, a to przejęcie podkreśla koncentrację Sony Interactive na innowacjach i zapewnianiu najlepszych wrażeń dźwiękowych graczom PlayStation. Cieszymy się, że możemy wnieść doświadczenie Audeze do ekosystemu PlayStation, opierając się na wielkich postępach, jakie poczyniliśmy dzięki PlayStation 5 Tempest 3D AudioTech i bezprzewodowemu zestawowi słuchawkowemu Pulse 3D.

– powiedział Hideaki Nishino, starszy wiceprezes ds. doświadczeń platformowych w Sony Interactive Entertainment

Audeze ma operować niezależnie od Sony, wciąż oferując sprzęt dla różnych grup odbiorców i na różne platformy. Z pewnością firma jednak skorzysta na tym, że będzie pod egidą PlayStation.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie