Pokaz PS5 Pro na dniach? W sieci pojawiły się ciekawe sugestie

PS5 Pro trafi na rynek w 2024 roku | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Spora część graczy wierzy, że Sony pokaże PS5 Pro już w przyszłym tygodniu. Wiarygodny insider sugeruje jednak, że nic takiego nie będzie miało miejsca.

W ostatnim czasie plotki o PS5 Pro przybierają na sile. Jednocześnie pojawiły się niemal jednoznaczne dowody na to, że konsola faktycznie powstaje. Wiele nieoficjalnych informacji sugeruje, że premiera sprzętu może nastąpić pod koniec bieżącego roku. Dlatego też spora liczba graczy wierzy, że już niebawem możemy spodziewać się pokazu. Kiedy? Na targach CES 2024, rozpoczynających się już 9 stycznia.

PS5 Pro nadchodzi, ale nie tak szybko

Wygląda na to, że w te pogłoski uwierzyło wielu fanów PlayStation. Niektórzy już teraz ostrzą zęby na rychły, ich zdaniem, pokaz. Problem w tym, że jego szansa jest niemal zerowa, o czym przypomina m.in. Tom Henderson. Zaufany i znany insider wielokrotnie wykazywał się sporym pojęciem na temat dalszych planów Sony. Tym razem jednak podkreśla, że prezentacja jest mało prawdopodobna i lepiej nie wierzyć sugestiom w internecie.

Wygląda na to, że wszyscy są podekscytowani, że PS5 Pro może zostać ogłoszone na CES. Osobiście zdziwiłbym się, gdyby ogłosili nową konsolę 9-10 miesięcy od premiery, jeśli nadal tak będzie. Jestem więc bardziej skłonny uwierzyć w ogłoszenie pod koniec trzeciego kwartału.

– podkreśla Tom Henderson

Insider odwołuje się choćby do braku sensu w zapowiedzi sprzętu na tak długi czas przed jego premierą. Wtedy Sony mogłoby potencjalnie wykopać samo sobie dołki, sugerując klientom, że przez kolejne miesiące nie warto kupować PS5 czy też wersji Slim, a lepiej czekać na Pro. To dość głupi ruch, więc japoński gigant raczej na pewno nie planuje nic w najbliższym czasie. Źródła Hendersona podkreślają, że konsola ma zadebiutować pod koniec tego roku. Dlatego też pokaz w okolicach końcówki trzeciego kwartału wydaje się najbardziej sensowny.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie