Sony nie wyklucza przejęcia kolejnych deweloperów

0 komentarzy

Szef Sony, Jim Ryan, zdradził plany odnośnie przyszłości marki PlayStation. Firma nie wyklucza przejęcia kolejnych deweloperów.

Wrześniowe przejęcie Bethesdy przez Microsoft wciąż odbija się szerokim echem w branży gier. Jedni spekulują już o kolejnych przejęciach ze strony Amerykanów, a inni wyczekują na ruch Sony. Okazuje się, że Jim Ryan już myśli o przejęciu nowych twórców.

W rozmowie z Reuters, szef PlayStation wypowiedział się między innymi na temat ewentualnych planów przejęcia twórców gier.

Jim Ryan stwierdził, że wykupienie nowych studiów jest jak najbardziej możliwe. Jest to pokłosie majowego ogłoszenia mówiącego, że Sony jest otwarte na przyłączanie kolejnych deweloperów do PlayStation Studios.

Ostatnim, dużym zakupem Japończyków było Insomniac Games, które współpracowało z wydawcą od dwóch dekad. Przejęcie studia było jedynie kwestią czasu.

Ryan dość oszczędnie skomentował kwestię ewentualnych przejęć i nie podzielił się chociażby zalążkiem konkretnych planów. Pewne jest, że PlayStation pójdzie w ślady Microsoftu i wybierze się na zakupy. Pytanie tylko, jaki będzie tego efekt.

Możemy na ten moment tylko gdybać i czekać na ewentualne przecieki. Na ten moment nie wiadomo nic na temat trwających rozmów pomiędzy wydawcą a deweloperami, choć gracze mają już swoje typy.

Prawdopodobnymi obiektami zainteresowania Sony mogą być Bluepoint Games i Kojima Productions. Obydwa studia ściśle współpracują z PlayStation i nikt nie byłby specjalnie zdziwiony, gdyby firma zdecydowała się na ich zakup.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się