Sony 8 lat czekało na taki wynik

Pierwszy raz od wielu lat Sony udało się sprzedać więcej konsol niż Nintendo.

Najnowsze wyniki sprzedaży konsol nie pozostawiają złudzeń. Sony zostało liderem jeśli chodzi o dane za zeszły rok fiskalny. Wszystkie konsole spod znaku PlayStation sprzedały się w 18,7 milionach egzemplarzy na całym świecie. Drugie miejsce zajęło Nintendo z wynikiem 16,3 miliona, a trzecie Microsoft – 11,6. Tak przynajmniej wynika z informacje, które opublikował japoński Nikkei Business Daily.

Sony niewątpliwie pomogła bardzo dobra sprzedaż PlayStation 4 oraz fakt, że jego największy rywal, czyli Microsoft, wypuścił swoją konsolę na niektórych rynkach znacznie później niż japoński producent. Nintendo z kolei widać, że głównie bazuje na dużym zainteresowaniu 3DS-em, bowiem Wii U nadal nie cieszy się zbyt wielkim uznaniem.


Jednak przez najbliższe kilka miesięcy sytuacja może się nieco zmienić. Po targach E3 zapewne zobaczymy wiele ciekawych produkcji. A Nintendo dla przykładu, nie ma jeszcze podliczonej sprzedaży konsol wynikającej z premiery bardzo udanego Mario Kart 8 (nasza recenzja Mario Kart 8 już niebawem!).

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

1 Shares
Share1
+1
Tweet