Uwielbiany survival horror z PC może pojawić się na PS5 i Xbox Series

Sons of the Forest
Newsy PC PS5 Xbox Series

Niedawna premiera Sons of the Forest we wczesnym dostępie na Steam dosłownie “rozwaliła system”. Twórcy gry odnoszą się do pytania o wersje konsolowe hitu.

Studio Endnight Games ma ogromne powody do radości. Ich Sons of the Forest okazał się strzałem w dziesiątkę i choć to dopiero wczesny dostęp na Steam, już można mówić o niesamowitym sukcesie. Sprzedali przecież ponad 2 miliony kopii gry w ciągu pierwszych 24 godzin od wczesnej premiery. Na platformie Valve recenzję grze wystawiło ponad 65 tysięcy użytkowników, z czego średnia jest bardzo pozytywna. To co z tą wersją na konsole?

Sons of the Forest – kiedy premiera na PS5 oraz Xbox Series?

O wersje konsolowe gry zapytał dewelopera redaktor serwisu Gamingbolt. Oto odpowiedź:

Z wielka przyjemnością chcielibyśmy w przyszłości przejść na konsole, ale obecnie koncentrujemy się na zapewnieniu jak najlepszych wrażeń graczom na PC.

Endnight Games, źródło: Gamingbolt

Sukces gry pozwala sądzić, że wersja konsolowa jest tylko kwestią czasu. Jednak realnie na to patrząc, tytuł jest jeszcze w fazie dopieszczania na PC. Przecież to dopiero Wczesny Dostęp. Kto wie, może w 2024 roku doczekamy się jednak walki o przetrwanie z padem w dłoni.

Gra rozpoczyna się, kiedy zostajesz wysłany na odległą wyspę, by odnaleźć zaginionego miliardera. Różowo jednak nie jest, ponieważ trafiamy prosto do piekła pełnego kanibali. I tak zaczyna się tworzenie, budowanie i walka o przetrwanie. Jeśli już grasz na PC, daj znać w komentarzach, jak wrażenia z rozgrywki!

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie