Solasta – darmowe demo i zbiórka na Kickstarterze już wkrótce

Solasta – darmowe demo i zbiórka na Kickstarterze już wkrótce
Filmiki z gier Gry za darmo Newsy PC

Niezależny francuski deweloper Tactical Adventures zapowiada, że 3 września ruszy kampania ich najnowszego tytułu Solasta: Crown of the Magister na platformie Kickstarter. Równocześnie studio wyda darmowe demo gry w wersji pre-alpha na Steamie, które będzie dostępne dla wszystkich zainteresowanych tytułem.

Solasta: Crown of the Magister to immersywna gra taktyczna z gatunku RPG, dająca graczom możliwość dynamicznego wpływania na wydarzenia poprzez własne decyzje. Gracz rozpoczyna przygodę od zwołania czteroosobowej drużyny: wybiera plemiona, klasy, historie i umiejętności oraz losuje atrybuty i statystyki swoich towarzyszy, po czym wyrusza na odkrywanie tajemniczych królestw Solasta.

Dynamiczny i mistyczny świat kryje nowy rodzaj gry wertykalnej, scenariusze i otoczenie stają się elementem strategicznym. Światło służy jako narzędzie do odkrywania lochów lub jako broń przeciw kreaturom ciemności. Solasta to drużynowa gra akcji, w której każda postać jest niezastąpiona. Gracz musi wykorzystywać wszystkie mocne strony swojej drużyny i uważać na słabości, aby odnieść zwycięstwo.

Najważniejsze cechy Solasta: Crown of the Magister:

  • Wertykalność: Solasta to trójwymiarowy świat, a nie szereg płaskich map. Miejsca akcji mogą być odkrywane w różnoraki sposób, np. poprzez wspinanie, latanie, teleportację, czołganie się, odkrywanie tajemniczych przejść lub upadek na nierównym terenie. Zróżnicowany teren można wykorzystać także w walce.
  • Przygoda drużynowa: Gracz ma do wyboru wiele plemion, klas i historii. O wartościach i umiejętnościach decyduje rzut kostką. Każdy członek drużyny ma znaczenie, a zadania można wypełnić jedynie dzięki dobrze funkcjonującemu zespołowi.
  • Światło: Światło to nie tylko narzędzie do odkrywania otoczenia i podziemi, ale może być także użyte do walki przeciw smokom i innym kreaturom. Trzeba jednak uważać: światło zdradza naszą własną pozycję.

Źródło: informacja prasowa

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia