Za darmo sprawdzisz 3 gry na Steam w ten weekend

Squad
Newsy PC

W ramach darmowych weekendów na Steam, czeka do wypróbowania sieciowy shooter dla 100 osób, wieloosobowa przygodówka akcji oraz turowa gra RPG.

Steam zaprasza do sprawdzania kolejnych gier za darmo. Zabawa już się rozpoczęła i potrwa przez trzy kolejne dni. To sporo czasu, by przetestować wszystkie tytuły i zdecydować, czy chcemy je później kupić.

Gwoździem programu, przynajmniej dla mnie, jest Squad. Gra stara się wiernie odtworzyć prawdziwe pole walki, przenosząc nas na ogromne mapy dla maksymalnie 100 osób.

Squad jest pierwszoosobową, sieciową strzelanką dla 100 graczy, która zamierza możliwie realistycznie ukazać współczesne pole bitwy. Gra stawia na komunikację i współpracę pomiędzy graczami, swoimi mechanizmami promując działania drużynowe, koordynację oraz planowanie. Rozgrywka odbywa się na dużych, otwartych mapach, które umożliwiają współpracę piechoty i pojazdów oraz wznoszenie umocnień. Wszystko po to aby stworzyć przepełnione adrenaliną doznanie wymagające zarówno dokładnego planowania jak i podejmowania właściwych decyzji w ułamku sekundy.

Opis tytułu ze Steam

Kolejna grą do sprawdzenia jest Project Winter. To wieloosobowa przygodówka akcji w rzucie izometrycznym, gdzie staramy się przeżyć w mroźnej tundrze. Musimy przetrwać do momentu, w którym możliwe będzie wezwanie pomocy. Aby temu podołać, niezbędna będzie współpraca w grupie. Jednak znajduje się w niej kilku zdrajców, którzy są sobie znani, ale reszta graczy nie ma pojęcia, kto sabotuje nasze poczynania.

Na koniec można sprawdzić za darmo Solasta: Crown of the Magister. To propozycja dla fanów gier turowych RPG, która inspiruje się fabularnymi systemami pokroju Dungeon’s & Dragons. Mamy perspektywę izometryczną, czterech bohaterów w drużynie oraz zadanie do wykonania. Te zaczyna się od zbadania sprawy zaginięcia jednej z ekspedycji, gdzieś na terenie ruin dawnego elfiego cesarstwa.

Którą grę wybierzesz? Oto linki do pobrania i zwiastuny całej trójki:

Po zakończeniu darmowych weekendów gry znikną z Twojej biblioteki. Nie dostajemy ich na zawsze, tylko do przetestowania.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie