Graliście w Slay the Spire? Mod do tej gry infekował komputery graczy!

Slay the Spire
Newsy PC

Ogromny problem spotkał twórców gry Slay the Spire i graczy, którzy korzystali z modów do produkcji. Za sprawą działań hakerów udało się zainfekować pliki modyfikacji, dzięki czemu zdobyto wiele haseł i danych logowania sporej rzeszy osób. Problem został rozwiązany, jednak część osób mogła stracić dostęp do niektórych kont.

Slay the Spire zaatakowane przez hakerów

Komunikat jest prosty. Jeżeli w ostatnim czasie pobraliście mod Downfall do gry Slay the Spire, to lepiej sprawdźcie swoje hasła i dostępy do niektórych usług. Okazuje się, że w Boże Narodzenie hakerzy przejęli dane dostępowe do kont twórców gry na platformach Steam i Discord. Podmienili pliki moda (stworzonego przez społeczność) na takie, które zawierały oprogramowanie malware. Te było niemal niewykrywalne przez programy antywirusowe. Wiele osób pobrało mod, narażając się tym samym na kradzież haseł i loginów.

Sprawa została dość szybko naprawiona, jednak mimo to wiele osób mogło paść ofiarą hakerów. Tym bardziej że dodatek stworzony przez społeczność był dostępny na oficjalnej platformie dystrybucji. W zasadzie nic nie mogło wskazywać na to, że pliki są jakkolwiek zagrożone czy niebezpieczne.

Na całe szczęście „usterka” trwała tylko godzinę. Po tym czasie twórcy odzyskali dostępy do swoich kont i naprawili błąd związany ze zainfekowanymi hakerami. Obecnie można bez ryzyka pobierać grę i modyfikacje. A zainteresować się Slay the Spire warto, bo to zdecydowanie ciekawa gra.

Mowa o produkcji, która łączy w sobie kilka gatunków. Znajdziecie tam trochę karcianki, roguelike czy też gier RPG i klimatu fantasy.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie