Skyblivion się rozwija. Twórcy dzielą się postępem w produkcji remastera

0 komentarzy

Twórcy fanowskiego remastera Skyblivion podzielili się postępem w produkcji gry. Projekt wygląda już naprawdę imponująco.

Żyjemy w epoce remasterów. Praktycznie każdy dobrze sprzedający się projekt otrzymał jakiś rodzaj odświeżenia, choć istnieją znaczące wyjątki od tej reguły. Niektóre gry po prostu ciężko przełożyć na dzisiejsze standardy.

Jak mówi pewne gamingowe przysłowie: gdzie deweloper nie może, tam modera poślę. Sprawdza się ono idealnie w przypadku gier Bethesdy, które często zyskują drugie życie dzięki fanowskim modyfikacjom.

Gracze to jednak naprawdę ambitna społeczność, która podejmuje się nierzadko naprawdę ambitnych i wymagających wyzwań. Jednym z nich jest zremasterowanie The Elder Scrolls IV: Oblivion na silniku Skyrima.

Od prawie dziewięciu lat grupa pięćdziesięciu moderów tworzy projekt Skyblivion, który ma przełożyć Cyrodill wraz z całą zawartością kultowego erpega na nowszy silnik. Aktualnie twórcy pracują nad przeniesieniem zadań i otoczenia z gry, czym pochwalili się na swoim kanale na YouTube.

Imponujące efekty pracy zespołu możecie sprawdzić poniżej. Projekt robi ogromne wrażenie i jeśli chcecie go wspomóc przy pomocy swoich umiejętności, to możecie dołączyć do grupy deweloperów w tym miejscu.

Nie wiemy kiedy Skyblivion trafi do szerszej publiki, jednak zapewne jeszcze długo na to poczekamy. Skala projektu jest ogromna i nic dziwnego, że jego ukończenie pochłania masę czasu.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się