Chcesz założyć sklep dla gracza? Z tą stroną to możliwe!

Sklep dla gracza z takedrop.pl
PG Exclusive Poradniki

Jak założyć sklep dla gracza? To wcale nie jest takie trudne. Wystarczy skorzystać z platformy, dzięki której wszystko będzie proste i przejrzyste. Takie rozwiązanie oferuje Takedrop.pl. Jak rozpocząć korzystanie ze strony i dlaczego to się opłaca?

Spis treści:

Czym jest dropshipping? Jak to działa?

Dropshipping to model biznesowy, w którym możemy być sprzedawcą i jednocześnie nie musimy inwestować w towar, magazynować go i dbać o cały aspekt logistyczny handlu. W dużym skrócie oferujemy produkty, zajmujemy się ich sprzedażą, a odpowiedzialność za wysyłkę, zatowarowanie i uzupełnianie magazynów spoczywa po stronie hurtowni. Można śmiało stwierdzić, że zajmujemy się sprzedażą tego, co znajduje się w halach magazynowych — zarabiamy tylko na tym, co sprzedamy, nie musimy wcześniej dokonywać kosztownych inwestycji.

To świetna wiadomość dla tych, którzy mają pomysł na sklep czy biznes online, ale brakuje im środków pieniężnych lub obawiają się dokonywania poważnych inwestycji. W dropshippingu nie potrzebujemy lokalu, magazynu czy faktycznej siedziby. Wszystko bez problemów załatwimy online. Czy to ten słynny biznes online z komputera? Tak — w tym wypadku działa i jest w pełni legalny. Jeżeli marzy wam się na przykład własny sklep dla gracza, to jest to możliwe.

Własny sklep z grami? To możliwe w internecie!

Każdy może spróbować. Ty też!

Dużą zaletą dropshippingu jest brak konieczności podejmowania dużych inwestycji. Wszystko możemy załatwić online przy pomocy odpowiedniej platformy, jaką jest Takedrop.pl. Kto może założyć sklep online? Praktycznie każdy, ja, Ty i Twoi znajomi. Nie trzeba nawet mieć konkretnego pomysłu, gdyż wystarczy odpowiednio przygotować nasz sklep przy pomocy platformy Takedrop.pl, a doboru artykułów dokonamy przy pomocy setki dostępnych hurtowni.

Nie musisz być ekspertem w danej dziedzinie, aby móc oferować produkty z danej kategorii. Tych jest wiele, a nasz sklep oparty na dropshippingu może zajmować się wieloma branżami jednocześnie. Ważne jest dotarcie do potencjalnych klientów, zainteresowanie ich ofertą, opisem czy dostępnymi zdjęciami. Czy musisz mieć produkty, aby sprzedawać je w swoim sklepie? Nie — wystarczy wgrać je do sklepu online, a zostaną wysłane z danej hurtowni. To model handlu XXI wieku, gdzie ryzyko i wkład własny zostały ograniczone do minimum.

Takedrop.pl, czyli gotowe rozwiązanie dla wszystkich

Strona Takedrop.pl to idealne miejsce do rozpoczęcia swojej przygody z dropshippingiem i ogólnie biznesem. Jeżeli obawiacie się skomplikowanej procedury tworzenia sklepu, formalności i innych, to zapomnijcie o nich — na Takedrop.pl wszystko odbędzie się niemal automatycznie, a nam przypadnie ta najprzyjemniejsza część biznesu online, czyli kreowanie swojego sklepu i oferty marzeń. Całość opiera się na kilku prostych krokach:

  1. Zakładamy konto, tworzymy sklep i dodajemy do niego wybrane produkty
  2. Klient odwiedza witrynę naszego sklepu i dokonuje zakupu i wpłaca środki na nasze konto
  3. Hurtownia wysyła paczkę bezpośrednio do klienta

W ten sposób dokonuje się transakcja, my otrzymujemy zysk, czyli naszą marżę, a klient cieszy się z zakupionego produktu. Brzmi banalnie? Tak właśnie jest, dlatego warto rzucić okiem, jak wygląda to w praktyce. Zerknij, jak zacząć dropshipping?

takedrop.pl sklep dla gracza
Takedrop.pl

Jak założyć konto w Takedrop.pl?

Procedura zakładania konta w Takedrop.pl jest bardzo prosta. Potrzebny jest adres mailowy i numer telefonu, na który zostanie wysłane hasło. Ważne, aby na początku wybrać odpowiedni plan miesięczny. Na początek możemy skorzystać z pakietu Project 360 przez 7 dni za darmo, dzięki czemu będziemy mogli przetestować różne funkcjonalności platformy. Jakie pakiety są dostępne i ile kosztują? Obecnie w ofercie znajdziemy 3:

  • Starter – 99 zł/miesiąc
  • Project 360 – 199 zł/miesiąc
  • Professional – 299 zł/miesiąc

Cechy poszczególnych pakietów możecie zobaczyć na poniższej grafice:

Sklep dla gracza z takedrop.pl? To możliwe
Sklep dla gracza z Takedrop.pl? To możliwe

Jak widać, nawet podstawowy pakiet oferuje wszystko to, co jest niezbędne do prowadzenia sklepu online, a nawet 5 sklepów! Każdy kolejny pakiet wiąże się z dodatkowymi możliwościami, jak udział w szkoleniach Facebook Pro (Project 360) czy integracji z Influencer Marketing do wszystkich 5 sklepów. Na sam początek idealnym rozwiązaniem wydaje się starter. Później możemy zmienić nasz poziom zgodnie z potrzebami.

Warto zauważyć, że cena danego pakietu może być niższa, jeżeli zdecydujemy się na rozliczenie półroczne lub roczne. W przypadku płatności na 6 miesięcy ceny miesięczne będą wynosić odpowiednio 85, 170 i 255 złotych, a w pakiecie rocznym 70, 140 i 210 złotych na miesiąc. Brzmi nieźle? Pewnie, że tak! To koszta, które będziemy w stanie pokryć bardzo szybko sprzedażą w naszym sklepie.

Własny sklep online i pierwsze kroki

Rozpoczęcie sprzedaży na Takedrop.pl należy poprzedzić wykonaniem kilku kroków. Najpierw należy skonfigurować nasz sklep, wybrać jego nazwę i domenę, ustawić wygląd, logo, umówić się na webinar czy wreszcie przejść do doboru produktu. W ofercie Takedrop.pl znajdziemy około 100 różnych hurtowni produktów, w tym takich gigantów, jak AliExpress. Oznacza to, że nasz sklep może sprzedawać całą masę różnych rzeczy — na przykład gadżety dla graczy.

Nie musimy ograniczać się jedynie do prezentowanych hurtowni, gdyż nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać swoje produkty. Po określeniu pierwotnego asortymentu sklepu konieczne będzie załatwienie spraw formalnych (dokumenty, jak FAQ czy warunki dostawy), rozpoczęcie marketingu naszej oferty i właściwa sprzedaż. To kilka kroków, jednak każdy z nich powinniśmy potraktować poważnie. Wpłynie to na nasz ostateczny sukces i dobrą sprzedaż produktów.

Czy do dropshippingu potrzebna jest firma? Wiele osób zniechęca się do handlu online, gdyż sądzi, że trzeba założyć swoją firmę. Nie jest to konieczne, gdyż możliwe jest prowadzenie działalności nierejestrowej. Ta opcja jest dostępna, o ile miesięczny przychód nie przekracza 2700 zł brutto. Oznacza to, że do prowadzenia małego sklepu online nie musimy zakładać firmy.

Warto zauważyć, że poza hurtowniami, nasz sklep będzie wspierany przez integracje z różnorodnymi systemami, np. dotyczącymi płatności. Takedrop.pl pozwala na połączenie naszego sklepu z np. PayNow, PayU, Przelewy24 i inne.

Takedrop.pl — największe zalety

Takedrop.pl pozwala na szybkie i proste założenie sklepu online. To świetne narzędzie dla osób mających pomysł na biznes, ale obawiających się np. technicznych aspektów zakładania strony WWW, platformy sprzedażowej i tym podobnych. W tym wypadku całość jest zautomatyzowana, a strona oferuje masę poradników,, webinarów i bezpośrednich form szkoleń. Każdy z nas może czuć się zaopiekowanym, dzięki czemu nasz nowy biznes odniesie sukces.

Na pewno dużą zaletą jest przejrzystość strony i wiele form automatycznych integracji z naszym sklepem. Hurtownie, narzędzia obsługi płatności i tym podobne sprawiają, że prowadzenie takiego sklepu jest bardzo proste. My zajmujemy się jego organizacją, a najtrudniejsze rzeczy zostaną wykonane automatycznie.

Co można zrobić lepiej?

Sprawdziłem Takedrop.pl w praktyce i zauważyłem też wady platformy. Otóż dobrym pomysłem byłoby zintegrowanie Takedrop.pl z większą liczbą różnorodnych hurtowni. Tych na ten moment jest dużo, jednak mogłyby oferować bardziej zróżnicowane produktu. To pomogłoby w dotarciu do tej grupy klientów, która do tej pory nie znajdowała w sklepach od Takedrop.pl wystarczająco interesujących produktów.

Skoro już przy hurtowniach jesteśmy, to warto, aby twórcy platformy przemyśleli raz jeszcze sposób prezentowania listy dostawców. Chodzi o brak możliwości szukania dostawców konkretnego produktu, lub chociaż bardziej szczegółowego przeglądania ofert. Możemy wybierać spośród kilku dostępnych kategorii (odzież, biżuteria, elektronika itp.), natomiast nie da się wyszukać konkretnego produktu. W tym wypadku możemy jedynie zawęzić obszar poszukiwań do jednego konkretnego obszaru.

Ważną i przydatną zmianą mogłoby też być dostosowanie interfejsu tak, aby stał się bardziej przejrzysty. Ten obecny na stronie może i jest schludny, jednak (przynajmniej z początku) użytkownik może dość łatwo zgubić się podczas nawigowania. Jednolita czcionka, układ i kolory sprawiają, że wiele różnych opcji łatwo zlewa się w całość. Kilka bardziej charakterystycznych elementów w niektórych zakładkach stanowiłoby rolę “kotwicy” przyciągającej wzrok. Wówczas zdecydowanie prościej dałoby się przemieszczać pomiędzy poszczególnymi opcjami na stronie.

A co z nowymi funkcjami? W tym wypadku proponowałbym dodanie forum lub po prostu małej zakładki dla społeczności. Z pewnością wiele problemów lub wątpliwości dałoby się rozwiązać z pomocą innych użytkowników. W innym wypadku zostajemy tylko z pomocą techniczną, a ta niekoniecznie da nam odpowiedź od razu.

Załóż własny sklep dla gracza już teraz!

Jeżeli marzyliście o własnym biznesie, którym byłby sklep dla gracza, to Takedrop.pl pomoże wam to marzenie zrealizować. Już teraz w niektórych hurtowniach znajdziecie produkty, które świetnie wpasują się w oczekiwania i potrzeby fanów gamingu. Pamiętajmy, że dodać można też własne produkty.

Okazuje się, że dawno nie było na rynku tak kompleksowego rozwiązania i sposobu na własny sklep online. Tu w zasadzie wszystko jest gotowe i czeka na nas, nasze pomysły i chęć do sprzedaży. Wystarczy kilka kliknięć, aby własny biznes online zaczął działać.

Źródło: Materiał powstał we współpracy z Takedrop.pl

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie