Poznajcie nowe studio AAA od właścicieli marek Baldur’s Gate, D&D i Magic: The Gathering

Skeleton Key to nowe studio AAA od właścicieli Baldur's Gate i D&D
Newsy PC PS5 Xbox Series

Firma Wizards of the Coast ogłosiła założenie nowego studia AAA. Właściciele marek Magic: The Gathering oraz Dungeons & Dragons (a więc i Baldur’s Gate) przedstawiają zespół Skeleton Key.

Studio z siedzibą w Austin będzie prowadzone przez dawnego szefa BioWare Austin, Christiana Dailey. Deweloper pracował między innymi przy Anthem i Dragon Age: Dreadwolf, a studio Electronic Arts opuścił w marcu tego roku.

Nowy zespół ma zajmować się wysokobudżetowymi produkcjami. Choć nie znamy jeszcze szczegółów projektów, informacje zamieszczone na stronie studia sugerują, że zajmie się ono horrorami lub tytułami z elementami grozy. Może być ciekawie.

Naszą misją jest tworzenie wciągającej rozgrywki, unikalnych historii i prowokujących do myślenia momentów napięcia i horroru, które prowadzą graczy do zabawy podczas stawiania czoła swoim lękom.

– czytamy na stronie Skeleton Key

Na ten moment nie jest jasne, czy Skeleton Key będzie pracować z markami posiadanymi przez Wizards of the Coast, czy stworzy swoje własne IP. Na odpowiedź najpewniej będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Udostępnij: