Silent Hill oficjalnie powraca. Niebawem prezentacja przyszłości serii, co możemy zobaczyć?

Silent Hill oficjalnie powraca. Niebawem specjalny pokaz
Newsy PC PS5 Xbox Series

Piekło zamarzło. Silent Hill doczeka się pokazu, na którym poznamy przyszłość marki. Szykujcie się na najbliższą środę, bo zapowiada się wielkie wydarzenie!

Coś, co było w zasadzie wiadome od dłuższego czasu, właśnie zostało oficjalnie potwierdzone. No, przynajmniej częściowo. Konami na oficjalnym Twitterze serii Silent Hill ogłosiło transmisję nowego wydarzenia, na którym dowiemy się więcej o wielkim powrocie marki. Nie mogę się już doczekać, choć przygotowywałem się na ten moment od dawna.

Czy w swoich niespokojnych snach, widzisz to miasto? Najnowsze aktualizacje dla serii SILENT HILL, zostaną ujawnione podczas transmisji #SILENTHILL w środę, 19 października, o godzinie 14:00 PDT.

– czytamy na Twitterze

Silent Hill powraca. Na co się szykować?

Oznacza to, że już w najbliższą środę o godzinie 23:00 czasu polskiego doczekamy się oficjalnego pokazu SH. Na co możemy się przygotowywać? To dość proste – już wcześniej wyciekł remake „dwójki” najpewniej od Bloober Team, więc jest on niemal pewniakiem. Do tego powstawać ma parę innych gier z cyklu, w tym pełnoprawna kontynuacja. Ta raczej na pewno również może się tu pojawić. Do tego (podobno autorstwa Annapurna Interactive) powstaje parę pomniejszych gier. Czyżby Konami szykowało zapowiedzi w stylu ostatniego pokazu AC od Ubisoftu? Jest na to szansa!

Wierzę w pełnoprawną kontynuacją także z innego powodu. Jak zauważył leaker DuskGolem na Twitterze, zarówno Masahiro Ito, jak i Akira Yamaoka „podali dalej” tweeta z zapowiedzią. To praktycznie potwierdza, że choć część oryginalnego Team Silent powraca do przeklętego miasteczka! Wcześniejsze przecieki i domysły faktycznie wskazywały na to, iż za kolejną część odpowiadać będzie parę osób, dzięki którym cały cykl w ogóle powstał.

Ciekawostką jest natomiast udział w całym tym przedsięwzięciu… Elijah Wooda. Znany m.in. z roli Frodo Bagginsa aktor może po prostu czekać na nowe gry z serii, ale tweet z parą gapiących się oczu sugeruje coś innego. Albo pojawi się on w jakiejś formie w grze, albo wystąpi w nadchodzącym filmie, który również może zostać oficjalnie zapowiedziany na wydarzeniu Konami. Nie możemy się doczekać!

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie