Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Serious Sam 4 – opublikowano zaskakująco wysokie wymagania sprzętowe

W sieci pojawiły się oficjalne wymagania sprzętowe dla Serious Sam 4. Choć produkcja nie może pochwalić się świetną oprawą graficzną, to do jej uruchomienia będzie potrzebny naprawdę mocny sprzęt. 

Najnowsze dziecko studia Croteam będzie prawdziwą gratką dla fanów klasycznych gier FPS. Serious Sam 4 powróci już niedługo i zabierze graczy do Watykanu, a na stronie Steam produkcji pojawiły się oficjalne wymagania sprzętowe.

Aby cieszyć się rozgrywką na najniższych detalach w rozdzielczości HD i 30 klatkach na sekundę musimy posiadać przynajmniej:

  • Czterordzeniowy procesor 2.5 GHz
  • 8 GB pamięci RAM
  • Kartę graficzną NVIDIA GeForce 780/970/1050 lub AMD Radeon 7950/280/470 z 3 GB pamięci VRAM
  • 40 GB wolnego miejsca na dysku

W celu uzyskania najładniejszej możliwej oprawy przy zachowaniu dobrej płynności rozgrywki wymagane będą:

  • Ośmiordzeniowy procesor 3.3 GHz
  • 16 GB pamięci RAM
  • NVIDIA GeForce 1080/2060 lub AMD Radeon Vega64/5700 z 8 GB pamięci VRAM

Jak widać wymagania gry są bardzo wysokie biorąc pod uwagę fakt, że Serious Sam 4 nie wygląda przesadnie pięknie. Na ich usprawiedliwienie dodam, że według twórców na ekranie naszych monitorów będzie mogło znaleźć się aż 100 tysięcy przeciwników jednocześnie. Tak pokaźne bitwy z pewnością będą pochłaniać ogromne ilości zasobów i z pewnością przytłoczą niejedną konfigurację sprzętową, która bez problemu radzi sobie z najnowszymi wysokobudżetowymi produkcjami.

Czwarta odsłona serii Serious Sam zadebiutuje na PC i Google Stadia już 24 września. Na konsolowy port gry przyjdzie nam poczekać do 2021 roku.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się