Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Serious Sam 4 – nowy gameplay i zbliżona data premiery

Od ujawnienia ostatnich materiałów prezentujących kolejnego Serious Sama minęły już prawie dwa lata. Za to wczoraj twórcy pokazali całkiem sporo nowych filmików. Na oficjalnym trailerze widoczna jest data premiery tytułu: będzie to sierpień 2020.

Twórcy gry, studio Croteam, wraz z wydawcą Devolver Digital opublikowali kilka materiałów z SS 4. Pierwszy z filmów to oficjalny trailer, który ujawnia termin debiutu produkcji, a pozostałe są krótkimi – aczkolwiek treściwymi – pokazami elementów gameplayu wzbogaconymi o komentarze autorów.

Oprawa wizualna gry nie powala, ale fani serii na pewno zgodzą się z faktem, że grafika nie była tym, co w Serious Samie najważniejsze. W tym tytule chodzi przecież raczej o dobrą, beztroską zabawę – a tego na pewno tutaj nie zabraknie.

Nie zabraknie tu też tego dziwnego ducha szaleństwa i groteski, z którego słynęły poprzednie części – ta cecha charakterystyczna serii dosłownie wylewa się z wyjawionych wczoraj materiałów. Na jednym z filmików został omówiony autorski system Legion, który generuje tysiące tysięcy, setki tysięcy wrogów ruszających na gracza w jednym momencie. Na pewno nie będzie więc nudno.

Sierpniowa data debiutu SS4 dotyczy jedynie wersji gry na Steama i Google Stadię – na konsolach PS4 i Xboksie One tytuł wyląduje dopiero w przyszłym roku.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się