Czekacie na serial Wiedźmin? Te słowa producenta wróżą dobrze produkcji!

Jeszcze trochę minie, zanim serial wskoczy na ekrany TV.

Serial Wiedźmin dojrzewa, lecz nie liczcie na to, że szybko usiądziemy przed telewizorem i zagłębimy się w nasze ukochane uniwersum przed małym ekranem. Producentka serialu, Lauren Schmidt Hissrich, opublikowała na Twitterze kolejne wpisy, które rzucają trochę nowego światła na to, czego możemy się spodziewać.

Hissrich podkreśla, że na wiele pytań nie może udzielić odpowiedzi, ponieważ jest po prostu za wcześnie: Przed castingiem, lokalizacjami i budowaniem świata istnieje długa droga. W tej chwili jestem ja, książki, mnóstwo świetnych i kompetentnych partnerów oraz mój ukochany komputer. Pracujemy nad tym.

Fani Wiedźmina podkreślają na Twitterze, że książki napisane przez Andrzeja Sapkowskiego, które były inspiracją dla udanych gier CD Projekt RED, są osadzone w bezlitosnym świecie. Czy w serialu również zobaczymy mroczne i odtworzone zgodnie z książkową prawdą uniwersum?

Hissrich zapewnia: Nie będzie rozcieńczania (osłabiania wrażeń). Daję słowo. Ponadto producentka podkreśla w innej odpowiedzi, że bohaterki znane z książek Andrzeja Sapkowskiego również będą w serialu Wiedźmin wiernie przedstawione, z uwzględnieniem swojej dobrej jak i złej natury. Nie sądzę, że kobiety są lepsze. Nie sądzę, żeby mężczyźni byli synami suk, ale też nie zawsze są bohaterami. Jestem kobietą, wychowuję też dwóch synów. Wszyscy są skomplikowani i tak powinno być.

Liczymy zatem na dojrzały serial, który nie rozcieńczy świetnego klimatu książek, na których będzie się opierał.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.