Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Serial Wiedźmin Netflixa. Wybór Geralta i dodatkowe sceny w castingach

Lauren S. Hissrich ma dobre wieści dla osób, które czekają na serial Wiedźmin Netflixa. Producentka zaznacza, że już wkrótce ruszają castingi, podczas których wyłonieni zostaną aktorzy do najważniejszych ról. W końcu dowiemy się, kto zagra Geralta, Jaskra, Yennefer i pozostałych bohaterów!

Producentka Lauren S. Hissrich wrzuciła niedawno na Twittera zdjęcie ze słonecznych wakacji z dopiskiem, że będzie musiała zapamiętać te letnie wibracje, kiedy wraz z ekipą wyruszy w środku zimy do Europy Środkowej, gdzie kręcony będzie serial Wiedźmin Netflixa. Tak, to już tej zimy, na przełomie 2018/2019 roku, powstaną pierwsze sceny do oczekiwanego serialu, gdzie Geralt podejmie się kolejnych wiedźmińskich zleceń, zasiecze stado kreatur i zapewne wda się w niejeden romans.

Serial Wiedźmin Netflixa – castingi i dodatkowe sceny

Lauren S. Hissrich podkreśla na Twitterze, że castingi do serialu Wiedźmin ruszają wkrótce. Ekipa odpowiedzialna za produkcję ma z pewnością swoje typy co do tego, kto powinien zagrać Geralta, lecz Lauren z góry uprzedza, by o nie nie pytać, ponieważ i tak nie puści pary z ust. Dowiemy się po prostu w swoim czasie. – Ale jest jeszcze coś ważnego, o czym musicie wiedzieć – czytamy w jej wpisie.

Normalnie, podczas castingu, aktorzy odgrywają sceny za scenariusza odcinka pilotażowego. Ponieważ jednak w przypadku serialu Wiedźmin dane będą przesyłane na cały świat (co oznacza wiele e-maili), istnieje ryzyko wycieku danych, czego Netflix sobie nie życzy. – Dlatego sztab scenarzystów stworzył zupełnie nowe sceny dla naszych głównych bohaterów. Zostały one napisane w celu zilustrowania dokładnego tonu, wibracji, głębi i emocjonalnego rezonansu, którego oczekujemy od Geralta i przyjaciół – podkreśla Lauren S. Hissrich.

Producentka zaznacza, że jeśli w najbliższych tygodniach natkniecie się w internecie na opisy scen z serialu Wiedźmin, zapewne będą one prawdziwe, lecz pozbawione jakichkolwiek spoilerów, ponieważ powstały wyłącznie na potrzeby castingów.

Serial Wiedźmin Netflixa – premiera

Pierwszy sezon serialu Wiedźmin Netflixa zaoferuje nam osiem odcinków, lecz jeszcze musimy uzbroić się w cierpliwość, aż wszystko zobaczymy. Tomasz Bagiński potwierdził w zeszłym tygodniu na łamach portalu Spider’s Web, że premiera jest jeszcze odległa.

Premiera GTA 6 w 2019 roku? Gra zapowiedziana w GTA Online!

Jestem jednym z producentów wykonawczych i śledzę to, co się dzieje, mam kontakt z ludźmi, którzy przy nim pracują. Praca przy serialu to jest praca zespołowa, nie mogę powiedzieć, że mój wpływ gwarantuje ten jeden jedyny i właściwy sposób odczytania powieści. Showrunnerem serialu jest Lauren Hissrich, która bardzo poważnie podchodzi do tego tematu i wykonała dokładny research. W jej zespole jest wielu ludzi, którzy siedzą w książkach Sapkowskiego, zgłębiają tę kulturę. Jestem bardzo dobrej myśli, chociaż oczywiście zobaczymy, jak to wyjdzie za półtora roku, czyli wtedy, gdy ten serial trafi na ekrany – mówi Tomasz Bagiński.

Ze słów Bagińskiego wynika zatem, że serial Wiedźmin Netflixa zadebiutuje na przełomie 2019/2020 roku.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.7
Rated 2.7 out of 5
2.7 out of 5 stars (based on 71 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average1%
Poor1%
Terrible54%