Pierwszy zwiastun trzeciego sezonu Wiedźmina. Oficjalna data premiery

Serial Wiedźmin 3. sezon na pierwszym zwiastunie z datą premiery
Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Premiery/zapowiedzi Seriale

Netflix opublikował pierwszy zwiastun 3. sezonu serialu Wiedźmin. Jednocześnie poznaliśmy oficjalną datę premiery. Trzeba przygotować się na przerwę.

Zaledwie wczoraj pisałem o przeciekach, wedle których serial Wiedźmin otrzyma trzeci sezon już w czerwcu oraz w lipcu. Okazało się, że Netflix planować miał podział na dwie części z niemal miesięczną przerwą. To dość spora nowość, bo do tej pory nie trzeba było liczyć się z przerwami, a całość ukazywała się naraz. Teraz Netflix potwierdził te plotki.

Serwis ujawnia, że 3. sezon Wiedźmina zadebiutuje 29 czerwca w pierwszej części, a druga ukaże się 27 lipca 2023 roku. Pierwsza część obejmować ma odcinki 1-5, a druga resztę, czyli 6-8. Ten sezon ma więc 8 odcinków, ale na razie nie znamy konkretów dotyczących ich długości. Ale przynajmniej dostaliśmy oficjalny opis fabuły!

Podczas gdy władcy, czarodzieje i potwory Kontynentu usiłują schwytać Ciri, Geralt wywozi ją z Cintry, by chronić swoją na nowo zjednoczoną rodzinę przed tymi, którzy jej zagrażają. Yennefer, której powierzono szkolenie Ciri, prowadzi ich do chronionej twierdzy w Aretuzie, gdzie ma nadzieję dowiedzieć się czegoś więcej o niezwykłych mocach drzemiących w dziewczynie. Okazuje się jednak, że trafiają w sam środek konfliktu pełnego skorumpowanej polityki, czarnej magii i nikczemności. Muszą walczyć i postawić wszystko na jedną kartę – lub ryzykować, że stracą siebie na zawsze.

– czytamy w oficjalnym opisie sezonu

Do tego wszystkiego podzielono się również zwiastunem, który wygląda bardzo dobrze. Oczywiście osobną kwestią jest przywiązanie do materiału źródłowego, ale o tym dowiemy się dopiero po premierze. Nawiasem wspomnę tylko, że z powodu różnic kreatywnych, z serialu odszedł Henry Cavill. Będzie to więc ostatni sezon, w którym zobaczymy popularnego aktora w roli Geralta z Rivii.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie