Serial The Last of Us może otrzymać o wiele więcej sezonów niż myślicie

Serial The Last of Us 2. Pierwsze zdjęcie w sieci | Newsy - PlanetaGracza
Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Seriale

Craig Mazin, showruunner serialu The Last of Us przyznał niedawno, że może powstać o wiele więcej sezonów, niż wchodziło to wcześniej w grę.

Serial The Last of Us w zasadzie zmiótł konkurencję, stając się niezwykle ciepło przyjętą adaptacją i produkcją, która przekonała do siebie nie tylko fanów tej serii gier. Pierwszy sezon pokrywał wydarzenia z pierwszej części gry i dodatku Left Behind. Komercyjny sukces jednoznacznie przełożył się szybką akceptację i zamówienie drugiego sezonu. Jak na razie – klasyka.

Serial The Last of Us na aż cztery sezony?

Showrunner serialu Craig Mazin już wcześniej twierdził jednak, że TLoU może wystarczyć na więcej niż dwa sezony. Brzmi to trochę tak, jakby drugą część podzielić na co najmniej dwa sezony. Mówimy o dość długiej grze z wieloma wątkami, które wręcz proszą się o rozbudowanie. Nie byłoby więc żadnego zaskoczenia w tym, iż twórcy zamierzają kuć żelazo, póki gorące. Tylko czy znają w tym umiar?

Nawet jeśli prowadzimy zasadniczą debatę na temat tego, co jest wymagane do realizacji drugiego sezonu, trzeciego sezonu, czwartego sezonu, zawsze wiem, że zawsze pracują w dobrej wierze i doceniają kreatywną wartość serialu.

– stwierdził Mazin w rozmowie z The Hollywood Reporter

Redaktor postanowił elaborować na ten temat. Mazin zaznaczył, że jest świadom, iż wymienił aż cztery potencjalne sezony, ale nie oznacza to, że tyle faktycznie powstanie. Sugeruje jednak przy tym, że musi myśleć o właśnie tylu sezonach.

Byłem świadomy, że o tym wspomniałem. Nigdy nie wiadomo. Może skończyć się na trzech lub pięciu. Ale cztery wydają się dobrą liczbą. Niektóre sezony, ze względu na historię, którą opowiadamy, będą potrzebowały mniej odcinków, a niektóre więcej.

– dodał showrunner

Być może niejako potwierdza to, że Naughty Dog faktycznie pracuje nad The Last of Us Part III? Wtedy miałoby to wszystko sens. Twórcy gier są bezpośrednio zaangażowani w prace nad serialem. HBO zakulisowo może wiedzieć znacznie więcej, niż nam się wydawało. Niestety, nawet na drugi sezon przyjdzie nam długo czekać

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie