HBO wyjaśnia, kiedy możemy spodziewać się 2. sezonu The Last of Us. Trochę poczekamy…

Serial The Last of Us z drugim sezonem później. HBO potwierdza
Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Premiery/zapowiedzi Seriale

W obliczu toczącego się strajku scenarzystów, serial The Last of Us może dostać 2. sezon ze sporym opóźnieniem. HBO jednak od początku ma pewną datę na oku.

Serial The Last of Us spotkał się z przytłaczającym wręcz przyjęciem i z miejsca stał się jednym z największych sukcesów HBO. Nic dziwnego, bo jakość doprawdy imponuje. Bywały jednak mniej entuzjastycznie przyjęte odcinki, ale fani i tak czekają na możliwe informacje o drugim sezonie. Ten oficjalnie ma się wydarzyć i najpewniej nie będzie ostatni.

Już wcześniej Bella Ramsey, serialowa Ellie, wyjaśniała, że jej zdaniem drugi sezon zadebiutuje najwcześniej pod koniec 2024 roku, a najbardziej realistycznie – gdzieś w 2025. Teraz dowiedzieliśmy się, że od samego początku w tę samą datę – 2025 rok – celuje też HBO. Przyznała to sama Francesca Orsi, Head of Drama i EVP platformy w rozmowie z serwisem Deadline.

Chociaż w tej chwili wszystko jest na wstrzymaniu, mam nadzieję, że uda nam się dojść do porozumienia wcześniej niż później. W przeciwnym razie będziemy musieli ocenić, jaki jest koniec harmonogramu na 2024, jakie programy zostaną dostarczone w 2025 roku… Patrzyliśmy na The Last Of Us przez jakiś czas w 2025 roku.

– wyjawiła Francesca Orsi z HBO

Komentarz Orsi dotyczy będącego wciąż w toku strajku scenarzystów z Writer’s Guild of America. Ci domagają się większych wypłat i docenienia ich pracy. W związku ze strajkiem wiele filmów i seriali będzie musiało poczekać, a niektóre zostały nawet anulowane. The Last of Us 2 z pewnością się ukaże, ale wychodzi na to, że możliwa premiera w 2025 roku wydaje się najwcześniejsza i… coraz mniej prawdopodobna, jeżeli scenarzyści WGA szybko nie dojdą do porozumienia z domami produkcyjnymi.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie