Wygląda na to, że poznaliśmy pierwsze fabularne informacje o The Last of Us Part III

The Last of Us Part III z pierwszymi konkretami fabularnymi
Newsy PS5

Wygląda na to, że poznaliśmy pierwsze nieoficjalne wieści w sprawie The Last of Us Part III. Naughty Dog najwyraźniej stara się kontynuować historię jednej postaci.

Jeżeli wierzyć nieoficjalnym przeciekom, kolejną grą od Naughty Dog będzie właśnie The Last of Us Part III. Domysłów, sugestii i przecieków na ten temat było już na tyle dużo, że ciężko uwierzyć, iż możemy spodziewać się czegoś innego. W praktyce jednak lepiej podchodzić do wszystkiego ostrożnie, aby przypadkowo się nie przeliczyć. Nowe informacje są zarazem pierwszymi, które w tak konkretny sposób nakreślają nam linię fabularną gry.

Nie poznaliśmy co prawda głównego wątku, jakiego dotyczyć może kampania, ale dowiedzieliśmy się co nieco o postaciach, szczególnie tych nowych. Za przecieki odpowiada DanielRPG, czyli znany filmowy insider, który jest dość wiarygodny (za Reddit). Wieści od niego często się potwierdzają, ale zdarza mu się również pomylić, więc ciężko uznać, jak bardzo możemy polegać na nim w kwestii TLoU3. W każdym razie nie zaszkodzi przeczytać, prawda?

Otóż insider uważa, że Naughty Dog poszukuje obecnie aktorów do odegrania zupełnie nowych postaci w tym uniwersum. Jednym z motywów fabularnych będzie “grupa ocalałych, którzy przetrwali na obrzeżach postapokaliptycznego miasta, stłoczona w wiktoriańskim domu, który robi za ich bazę wypadową”.

Postacie, które mają ponoć pojawić się w The Last of Us Part III:

  • Lucas – mężczyzna, “uprzejmy, ale rozwija związek z innym młodym ocalałym i będzie miał okazję pokazać swoją ciemną stronę”
  • Mason – mężczyzna, były żołnierz. “Kiedy Val przejmuje dowodzenie, Mason musi wybrać między lojalnością wobec Ezry a domem”
  • Val – kobieta, przywódczyni grupy
  • Ezra – mężczyzna, chce odebrać Val dom
  • Gracie – kobieta w wieku 18-25 lat

Jakby tego było mało, inny filmowy insider informuje, że “Ellie jest co najmniej tak samo ważna w TLoU Part III, jak w części II”. Oznacza to, że najpewniej dziewczyna po wydarzeniach z “dwójki” trafi do wspomnianego wiktoriańskiego domu, gdzie dołączy w jakiś sposób do grupy nowych ocalałych. Oczywiście to tylko domysły – równie dobrze mogą to być dwa, pozornie niezwiązane ze sobą wątki. Wychodzi jednak na to, że ND skupia się przede wszystkim na kontynuacji historii Ellie.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie