Serial Resident Evil od Netflix – ujawniono zarys fabuły

0 komentarzy

W internecie pojawił się krótki opis fabuły Resident Evil od Netflix. Ze szkicu wynika, że akcja serialu będzie rozgrywać się 26 lat po wykryciu wirusa T.

To dobry czas dla sympatyków jednej z najbardziej rozpoznawalnych serii growych horrorów. Niedawno doczekali się odświeżonej – i co najważniejsze udanej – wersji Resident Evil 2, a teraz już tylko kilka miesięcy dzieli ich od RE3 Remake. W produkcji jest też serial oparty na cyklu. Do sieci przedostał się krótki zarys scenariusza nowego projektu Netfliksa. Podobno opublikowano go na stronie platformy, ale zaraz potem wpis został szybko usunięty. Wciąż możemy go jednak przeczytać dzięki chociażby Resident Evil Wiki.

„Miasto Clearfield od dawna stoi w cieniu trzech na pierwszy rzut oka niezwiązanych ze sobą gigantów: Umbrella Corporation, zamkniętego już Greenwood Asylum oraz Waszyngtonu. Dziś, 26 lat po wykryciu wirusa T, sekrety tych trzech zaczynają wychodzić na jaw”, czytamy w opisie.

Serial Resident Evil od Netflix – premiera w 2021?

Jak pisaliśmy na początku lutego za serwisem Redanian Intelligence, cykl Resident Evil ma składać się z ośmiu jednogodzinnych odcinków. Nie jest jeszcze znana dokładna data premiery serialu. Redakcja RI zdołała jednak dociec, że rozpoczęcie prac nad RE planowane jest na kwiecień bieżącego roku, a zdjęcia zaczną się w czerwcu. Cykl będzie kręcony w RPA, a wszystkie odcinki mają powstać do końca października. Dlatego nie jest wykluczone, że jeśli prace nad serialem będą realizowane zgodnie z planem, Resident Evil trafi na platformę już w 2021.

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się