Serial Halo pokaże Master Chiefa bez hełmu. Producentka z 343 Industries wyjaśnia decyzję

serial Halo - pierwsze ujęcia ze zwiastunu produkcji
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Premiery/zapowiedzi Seriale

Serial Halo ma pokazać Master Chiefa bez jego ikonicznego hełmu, co będzie nowością dla fanów serii. Kiki Wolfkill wyjaśnia powody takiej decyzji.

Producentka związana z 343 Industries nie po raz pierwszy zajmuje głos w kwestiach nurtujących fanów franczyzy jeszcze przed premierą serialu. Ostatnio postanowiła odnieść się do kwestii hełmu. Decyzja o ukazaniu twarzy Master Chiefa umotywowała przyjętym przez twórców zewnętrznym punktem widzenia; inaczej niż w grach będziemy przecież śledzić historię z perspektywy trzeciej osoby. Słowa Wolfkill przytoczył portal Halo Waypoint:

„Zacznę od tego, że decyzja o zdjęciu hełmu Chiefa nie była pochopna ani przesądzona, kiedy zaczynaliśmy serial. To zawsze jest cel: aby dostarczyć inne wrażenia niż w grze, a nie stworzyć kopię.

W naszych grach jako gracz zajmujesz zbroję – to doświadczenie sprawia, że zarówno tajemnica, jak i zrozumienie tego, kim jest Master Chief, są bardzo osobiste i święte. Mam mnóstwo szacunku dla tego, że Chief istnieje we wszystkich naszych głowach jako postać zdefiniowana przez nasze interaktywne doświadczenia. W serialu chcemy zabrać cię w podróż Johna i pomóc ci poznać – jako widzowi – jego historię i rozwój z zewnętrznego, subiektywnego punktu widzenia; dlatego właśnie jest istotne, żeby zobaczyć Johna bez zbroi. Robiliśmy to już wcześniej w książkach i dodatkowych materiałach, ale to jak do tej pory najbardziej plastyczny przykład.

Dla niektórych zmiana perspektywy przy Master Chiefie/Johnie może być niszcząca, niektórzy mogą chcieć, żeby ich doświadczenie z Master Chiefem było indywidualne i to w porządku. To właśnie różnorodność i mnogość ludzkich perspektyw sprawia, że nasza społeczność jest tak wspaniała. Dla nas i dla serialu to było kluczowe, żeby odkryć człowieka poza zbroją i wniknąć w historię jego postaci. To da publiczności nowe możliwości w doświadczaniu uniwersum Halo.”

Serial Halo zadebiutuje na platformie Paramount+ 24 marca, a zatem już za niecały miesiąc. Twórcy już ujawnili, że produkcję przedłużono również na 2. sezon.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie