Kiedy dzieje się serial Fallout? Amazon wyprzedził wszystko

Fallout
Filmy i seriale Newsy

Świat zachwyca się nowym dziełem od Amazona i nie ma się czemu dziwić. Serial Fallout to świetna produkcja, która w wielu miejscach ma masę odniesień do popularnej serii gier. Co ciekawe, produkcja Amazon Prime Video jest kanoniczna i swoją historią wpisuje się w to, o czym opowiadały poszczególne gry. A kiedy dzieje się akcja serialu? Odpowiedź na to pytanie was zaskoczy.

Serial Fallout na osi czasu. Kiedy ma miejsce akcja serialu?

Pozytywne recenzje, wiele poleceń na Rotten Tomatoes i zachwyty fanów gier, którzy potwierdzają, że Amazon Prime Video wykonał kawał dobrej roboty. To Fallout, czyli najnowsza adaptacja serii gier wideo, tym razem w formule serialu. Część z nas z pewnością obawiała się kolejnego “Wiedźmina” od Netflixa, tymczasem postapokaliptycznej opowieści zdecydowanie bliżej do Halo czy The Last of Us. Jest naprawdę dobrze.

Okazuje się, że fani serii gier koniecznie muszą się z serialem zapoznać. Nie chodzi tu tylko o jego wysoki poziom, ale również i kanoniczność. Owszem, serial Fallout jest kanoniczny i jak najbardziej wpisuje się w cały ciąg wydarzeń czy też uniwersum przedstawione w znanych nam grach wideo. Swoją drogą, czy zastanawialiście się, kiedy dzieje się akcja przedstawiona w najnowszej produkcji? Już spieszę z odpowiedzią.

Akcja serialu ma miejsce w 2296 roku — jest to najpóźniej osadzone medium ze wszystkich związanych z marką Fallout. Jak prezentuje się chronologia poszczególnych gier i serialu? Oto ona:

  • Fallout 76 – 2102
  • Fallout 1 – 2161
  • Fallout 2 – 2241
  • Fallout 3 – 2277
  • Fallout: New Vegas – 2281
  • Fallout 4 – 2287
  • Fallout (serial) – 2296

Oznacza to, że Amazon wyprzedził absolutnie wszystkich. Nie ma jednak mowy o znaczącym wybieganiu poza uniwersum i znane w nim prawa czy zwyczaje. Dość powiedzieć, że serialowi nie brakuje nawet dwugłowych krów:

Jako fan czuję się zaopiekowany!

Źródło: GamesRadar

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie