Ambitny FPS inspirowany FEAR otrzymał demo. Selaco przetestujecie za darmo

Selaco z darmowym demem. Ambitny FPS inspirowany FEAR
Newsy PC

Selaco to FPS, który już wcześniej wzbudził moje zainteresowanie, głównie przez… uzbrojonego robota Roomba. Teraz sami możemy sprawdzić go w akcji. Grę, znaczy się, choć pewnie Roomba też gdzieś tam jest.

Retro FPS inspirowany klasykami, kinem science-fiction i do tego łączący sporo nowoczesności z klimatem bliskim miłośnikom strzelanin z wczesnych lat 90., a nawet wcześniej? Tak, to Selaco.

Selaco z nowym demem

O bardzo ciekawie zapowiadającej się produkcji pisaliśmy już wcześniej, gdy twórcy chwalili się uzbrojonym robotem Roomba. Pomysł fajny, ale to przecież tylko niewielki ułamek całej gry. Niech Was jednak nie zwiedzie, bo reszta również jawi się bardzo ciekawie. Dość powiedzieć, że to jedna z tych potencjalnych niezależnych perełek, której rozwój śledzę w miarę na bieżąco.

Twórcy chwalą się, że korzystają ze zmodyfikowanej wersji pierwszego Dooma, ale sama gra wygląda zdecydowanie lepiej, łącząc klimat retro i nieco bardziej współczesne rozwiązania. Niemniej mamy tutaj FPS-a inspirowanego wspomnianym już Doomem oraz Quake’iem, ale też wyraźnie nawiązującego do FEAR. Deweloperzy zapożyczyli z kultowego horroru przede wszystkim rozwinięte AI oraz destrukcję otoczenia i dynamikę akcji.

I właśnie to możemy przetestować w nowym demie gry, które jest dostępne zupełnie za darmo. Wystarczy jedynie udać się na Steam i… tyle w zasadzie. Warto zaznaczyć, iż jest to druga wersja demonstracyjna produkcji. Została oparta w zasadzie na tym samym, co ukazało się wcześniej w tym roku. Twórcy rozwinęli jednak AI, dopracowali parę elementów i możemy na własne oczy przekonać się, jak daleko posunęły się ich prace od ostatniego czasu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie