Te wyścigi zachwycały grafiką, zanim królowało Gran Turismo

Screamer 2 - zrzut ekranu
Newsy Retro

Rok przed premierą pierwszego Gran Turismo na rynek trafił Screamer 2. To arcade’owe wyścigi, które powalały przepiękną oprawą, ale jednak nie podbiły serc graczy.

Drugi Screamer ukazał się na PC w 1996 roku. Za jego produkcję odpowiadało wciąż istniejące studio Milestone, które wydało wcześniej trzy gry. Pierwszy Screamer zapewnił zespołowi środki na dalszą działalność i postawił wysoką poprzeczkę ewentualnej kontynuacji.

Wysokie oczekiwania zostały po części spełnione. Choć oprawa robiła bardzo dobre wrażenie, kulą u nogi kontynuacji Screamera była rozgrywka. Choć wciąż były to solidne wyścigi, coś w nich zdecydowanie nie grało. Wyśrubowany i niesprawiedliwy poziom trudności oraz dyskusyjna fizyka pojazdów sprawiały, że rozgrywka nie była zdaniem wielu graczy tak dobra, jak w pierwszej części cyklu. Dało się grać, ale brakowało „tego czegoś”.

Choć niektórzy nie kryli zawodu Screamerem 2, seria otrzymała jeszcze dwie kolejne odsłony: Screamer Rally oraz Screamer 4×4. Ostatnia część cyklu nie wyszła jednak spod klawiatur Mielestone i w zasadzie zakończyła życie marki. Szkoda, bo kto wie, może Screamer do dziś piastowałby miejsce w czołówce gier wyścigowych tuż obok Forzy, Gran Turismo i Need for Speed. Może kiedyś doczekamy się wielkiego powrotu tej serii.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie