Scenariusz do Cyberpunk 2077 to osiem grubych książkowych tomów

Autor scenariusza do Cyberpunk 2077 zdradza kilka interesujących szczegółów na temat gry. Podobno sama lista dialogowa zajmuje dwa grube woluminy.

Marcin Blacha z CD Projekt RED w rozmowie z serwisem INN Polska podzielił się kilkoma ciekawymi faktami dotyczącymi scenariusza do gry Cyberpunk 2077. Autor, który współpracował z CD Projekt RED już przy tworzeniu pierwszej odsłony Wiedźmina, stwierdził między innymi, że przy kreowaniu opowieści do Cyberpunka trzeba iść w trochę innym kierunku niż w przypadku pierwszego hitu REDów: “Z perspektywy twórcy Cyberpunk 2077 to opowieść o bohaterach postawionych w opozycji do świata, a świat jest jednym z bohaterów i dla mnie to znacznie szersza skala niż opowieści o małych ludzkich dramatach przedstawione w Wiedźminach“.

Autor przyznał, że najwięcej przyjemności daje mu pisanie historii postaci, które są targane wewnętrznymi konfliktami, bo to daje możliwość pisania emocjonalnych dialogów. Ciekawe jest również tworzenie bohaterów “zupełnie nietypowych”, bo trzeba wtedy kreować dla nich nowy sposób wypowiadania się. “Unikaliśmy w dialogach neologizmów, ale za to często nadawaliśmy nowe znaczenia znanym terminom”, mówi twórca.

Cyberpunk 2077 – długość scenariusza

Jeśli chodzi o ilość tekstu, jaka ogółem powstała podczas prac nad grą, Marcin Blacha przyznaje, że nie robił jeszcze dokładnego podsumowania. Z jego szacunków wynika jednak, że twórcy napisali “dwa grube tomy książki samych dialogów”. Kolejne dwa tomy to komentarze reżyserskie. Przedstawiciel CD Projekt RED twierdzi również, że tekstów, które zostały napisane, ale z jakichś powodów nienagrane, jest drugie tyle – co daje w sumie objętość aż ośmiu woluminów.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: