RTX 3060 12 GB bez tajemnic. Znamy specyfikację oczekiwanej karty

0 komentarzy

Producenci kart niereferencyjnych udostępnili specyfikację RTX 3060. Nowa karta firmy NVIDIA wkrótce powinna trafić do sklepów.

Premiery nowych kart graficznych nie były zbyt udane dla klientów. Zapotrzebowanie jest ogromne, dostępność bardzo słaba, a o dostawach póki co możemy pomarzyć.

Problem dotyczy zarówno kart NVIDIA jak i AMD, co skutecznie krzyżuje plany osobom chcącym ulepszyć swoje komputery. Na szczęście kolejne modele kart graficznych widać już na horyzoncie.

Jednym z najbardziej wyczekiwanych, zielonych wariantów jest RTX 3060 w wersji z 12 GB pamięci VRAM. Do tej pory specyfikacja karty była tajemnicą, ale w końcu poznaliśmy ją w całej okazałości. Poniżej zobaczycie konkretne dane od kilku producentów.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że specyfikacja podana przez PNY różni się od tej udostępnionej przez innych producentów. Najprawdopodobniej jest to błąd, który zostanie niedługo poprawiony.

Cena karty ma zaczynać się od 330 dolarów, czyli około 1230 złotych. W Polsce najpewniej będzie ona wynosić mniej niż 2000 złotych, czyli będzie to idealna karta dla osób, które chcą nabyć sprzęt ze średniej półki.

RTX 3060 12 GB pojawi się na rynku pod koniec lutego. Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery, ale powinna ona zostać ujawniona już niedługo.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się