Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Rogue Legacy 2 – cukierkowy roguelike powraca. Jest pierwszy gameplay i data premiery

Studio Cellar Door Games pokazało pierwszy gameplay trailer z sequela hitu sprzed kilku lat. Jednocześnie twórcy poinformowali, że gra we wczesnym dostępie zadebiutuje już 23 lipca.

Rogue Legacy 2 ukaże się w early access 23 lipca. Tytuł ma trafić zarówno na Steama, jak i Epic Games Store. Twórcy planują aktualizowanie tytułu co dwa miesiące. Platformówka ma opuścić wczesny dostęp w 2021.

Druga odsłona serii mocno nawiąże do oryginału: ponownie będziemy eksplorować generowaną proceduralnie lokację (stary, tajemniczy zamek), a gdy bohater zginie, wcielimy się w jego potomka. Naszym zadaniem prócz eksploracji będzie też walka (twórcy przygotowali nowe rodzaje broni) i rozbudowa zamku.

Umiejętności nowej postaci mają być, tak jak w oryginale, dobierane losowo. Bohater otrzyma cechy zarówno pozytywne, jak i negatywne – i chociażby wcielimy się w postać śmiałego rycerza z dolegliwościami żołądkowymi lub wojowniczki cierpiącej na astygmatyzm.

Cellar Door Games podzieliło się też z graczami pierwszym materiałem wideo z Rogue Legacy 2. Trailer prezentuje elementy gameplayu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się