Shadow of the Tomb Raider - uśmiechnięta Lara Croft

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Dwie najnowsze odsłony Tomb Raider zadziałają od teraz dużo lepiej na PC

Twórcy nowszych części Tomb Raider opublikowali nowe aktualizacje do dwóch odsłon serii. Rise i Shadow zadziałają znacznie lepiej na komputerach.

To za sprawą sporych zmian, które wprowadzono w obu grach. Tą najważniejszą z nich jest fakt usunięcia zabezpieczeń antypirackich Denuvo. Słyną one z obniżania płynności działania gier i ostatnio dały się we znaki chociażby graczom Resident Evil Village. Różnica liczby klatek na sekundę między wersjami bez i z Denuvo może być naprawdę ogromna i zobaczymy, jak sprawa będzie wyglądać w przypadku przygód Lary Croft. Niedługo w sieci powinny pojawić się pierwsze testy od graczy.

To jednak nie jedyne zmiany w Rise i Shadow of the Tomb Raider. W Shadow wprowadzono obsługę słynnej technologii NVIDIA DLSS, a w Rise została ona ulepszona do najnowszej wersji. Jeśli macie więc karty firmy NVIDIA, możecie uruchomić gry w nieco wyższej płynności.

Dodatkowo wprowadzono pomniejsze usprawnienia w stabilności działania obu gier i ich optymalizacji. Pojawiło się też wsparcia dla usług sieciowych Epic Games.

Obie aktualizacje są już dostępne do pobrania. Jeśli akurat gracie w którąś z wymienionych produkcji i chcecie pograć płynniej, zdecydowanie warto zainstalować najnowsze łatki.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

3
Rated 3 out of 5
3 out of 5 stars (based on 60 reviews)
Excellent45%
Very good3%
Average2%
Poor2%
Terrible48%