Dwie najnowsze odsłony Tomb Raider zadziałają od teraz dużo lepiej na PC

Tomb Raider. Ostatnie przecieki niemalże potwierdzone przez twórców
PC

Twórcy nowszych części Tomb Raider opublikowali nowe aktualizacje do dwóch odsłon serii. Rise i Shadow zadziałają znacznie lepiej na komputerach.

To za sprawą sporych zmian, które wprowadzono w obu grach. Tą najważniejszą z nich jest fakt usunięcia zabezpieczeń antypirackich Denuvo. Słyną one z obniżania płynności działania gier i ostatnio dały się we znaki chociażby graczom Resident Evil Village. Różnica liczby klatek na sekundę między wersjami bez i z Denuvo może być naprawdę ogromna i zobaczymy, jak sprawa będzie wyglądać w przypadku przygód Lary Croft. Niedługo w sieci powinny pojawić się pierwsze testy od graczy.

To jednak nie jedyne zmiany w Rise i Shadow of the Tomb Raider. W Shadow wprowadzono obsługę słynnej technologii NVIDIA DLSS, a w Rise została ona ulepszona do najnowszej wersji. Jeśli macie więc karty firmy NVIDIA, możecie uruchomić gry w nieco wyższej płynności.

Dodatkowo wprowadzono pomniejsze usprawnienia w stabilności działania obu gier i ich optymalizacji. Pojawiło się też wsparcia dla usług sieciowych Epic Games.

Obie aktualizacje są już dostępne do pobrania. Jeśli akurat gracie w którąś z wymienionych produkcji i chcecie pograć płynniej, zdecydowanie warto zainstalować najnowsze łatki.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie