Resident Evil Village - Karl Heisenberg uśmiecha się szeroko

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Eksperci policzyli FPS-y w RE Village bez Denuvo. Wynik miażdży, ale Capcom reaguje

Sprawdzono, jak działa Resident Evil Village w porównaniu z piracką wersją pozbawioną Denuvo. Okazuje się, że gra z crackiem działa nawet kilkukrotnie lepiej od oryginału.

Wiele razy na łamach Planety Gracza poruszaliśmy materiały wideo pochodzące z kanału Digital Foundry. Tym razem wzięli pod nóż piracką wersję Resident Evil Village i jak się okazuje, Denuvo w tym tytule jest w stanie zabrać nawet 80 dodatkowych FPS-ów, co możecie zaobserwować poniżej.

Warto jednak nadmienić, że przez większość rozgrywki zmodyfikowane i oryginalne Resident Evil Village radzi sobie podobnie. Największe różnice można zauważyć podczas samych walk, gdzie zauważymy spore różnice.

Szczerze mówiąc, jestem zdziwiony, że Capcom dalej trzyma Denuvo w plikach gry wydania PeCetowego. Od premiery minęło już kilka dobrych tygodni, a często twórcy decydują się po takim czasie pozbyć wspomnianego zabezpieczenia. Bez wątpienia teraz produkcja mogłaby na tym znacząco zyskać, co przyczyniłoby się do dodatkowej sprzedaży.

Być może jednak japoński wydawca zdecyduje się na takie posunięcie w niedalekiej przyszłości. W mojej opinii jest to bardzo prawdopodobne, ale dopiero najbliższe dni (a może nawet miesiące?) to pokażą.

[AKTUALIZACJA]

Capcom obiecał, kontaktując się z zagranicznym portalem informacyjnym Eurogamer, że zajmie się sprawą:

Zespół pracuje nad łatką, która ma rozwiązać problemy z wydajnością komputerów PC. Powinna ona być dostępna już wkrótce – w niedalekiej przyszłości podamy więcej szczegółów.

[Dalsza część pierwotnego artykułu]

Jaką macie opinię o Denuvo i innych zabezpieczeniach DRM? Uważacie, że powinny być całkowicie usunięte i niepraktykowane przez game deweloperów? Weźmy pod uwagę, że dorzucanie tego „ficzera” nie jest jakąś złą wolą twórców, a zabezpieczeniem się przed piractwem. Każdy ma prawo do zarobku na swojej pracy, prawda?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się