Rise of the Tomb Raider – zapraszamy do środka grobowca

W Rise of the Tomb Raider ma nie brakować wymagających myślenia i akrobacji grobowców pełnych skarbów. Zajrzyjcie do jednego z nich.

Paradoksalnie w poprzedniej odsłonie z serii Tomb Raider nie uświadczyliśmy zbyt wielu grobowców, które moglibyśmy odwiedzić. Co więcej – nawet, jeśli już się jakiś trafił, to nie oferował wcale zbyt wiele do zwiedzania. Deweloperzy ze studia Crystal Dynamics obiecali, że Rise of the Tomb Raider nadrobi zaległości z nawiązką i – jak się okazuje po nowym fragmencie gameplayu, który możecie zobaczyć na dole – zamierzają dotrzymać słowa.

Na filmie widzimy, że spryt to nie wszystko – Lara, aby dotrzeć do skarbu ukrytego w grobowcu, musi ruszyć nie tylko głową, ale i wykorzystać swoje zdolności motoryczne, czyli po prostu dużo się nagimnastykować. Pomijając fakt, że sama oprawa graficzna wygląda naprawdę przepięknie i klimatycznie, to na pewno przejście tego jakże niebezpiecznego toru przeszkód będzie warte świeczki.

Rise of the Tomb Raider ujrzy światło dzienne w Polsce 13 listopada na konsole Xbox One i Xbox 360. Użytkownicy PC i PlayStation 4 muszą poczekać do przyszłego roku. Tymczasem zapraszamy do oglądania: