Rick i Morty na początku niemal trafili do kosza. „Science fiction nie było opłacalne”

Rick i Morty - twórcy początkowo nie mogli sprzedać serialu
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Newsy Seriale

Choć dziś serial jest wielkim hitem, początkowo Rick i Morty nie zainteresowali stacji telewizyjnych.

Współtwóca produkcji, Justin Roiland, opowiedział w portalu Screen Rant o tym, z jakimi trudnościami spotkali się na samym początku prac nad projektem. Okazuje się, że – choć dziś przygody nietuzinkowych bohaterów cieszą się ogromną popularnością – pierwotnie twórcom bardzo trudno było sprzedać serial:

„Mówię ci, było nam bardzo trudno przepchnąć pomysł w klimatach sci-fi. To było mniej więcej wtedy, gdy skasowano Futuramę. Science fiction nie było opłacalne, nie szło za dobrze. Dyrektorzy widzieli sci-fi i mówili: „nie, to nie, to…” i tu brzydkie słowo. Taka atmosfera wtedy panowała. A potem udało nam się ominąć bramkarza. Oczywiście był to bardzo sprytny bramkarz, wiedział, co robi i pozwolił nam stworzyć show tak, jak chcieliśmy – i oto jesteśmy”.

Szczęśliwie twórcom ostatecznie dano szansę, a ci wykorzystali ją w 100%. Najlepszym dowodem jest debiutujący już za paręnaście dni szósty sezon produkcji; Rick i Morty powrócą z nowymi przygodami 5 września.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie