Zombie na stole. Zapowiedziano planszówkę opartą na pierwszym Resident Evil

resident evil 1
Newsy

Steamforged Games ma doświadczenie w przenoszeniu komputerowego horroru z cyklu Resident Evil na planszówki. Zapowiedzieli właśnie wydanie kolejnej gry, opartej na pierwszej części legendarnej serii.

Tym razem coś dla fanów „analogowego” grania – pierwsze RE doczeka się „stołowej” wersji. Odpowiada za nią Steamforged Games, autorzy poprzednich części świetnie przyjętych gier planszowych.

Resident Evil postraszy dzięki planszówce

Zbiórka na Kickstarterze ma ruszyć już 28 października. Twórcy zapowiadają, że przygotowali wiele atrakcji dla chętnych do wsparcia projektu. Szczegółów na razie nie znamy, ale raczej nie zdziwiłbym się, gdyby gra została ufundowana w bardzo krótkim czasie.

Resident Evil: The Board Game raczej nie wygląda, jakby miała kompletnie zmieniać formułę „stołowej” wersji Resident Evil 2. Gra została swego czasu bardzo entuzjastycznie przyjęta zarówno przez graczy, jak i krytyków. Steamforged postanowili kontynuować serię i wydali RE 3: The Board Game. Tym razem mogliśmy zwiedzać w niej w pełni otwarte Raccoon City.

O samej rozgrywce nie wiemy wiele, ale zaprezentowany krótki teaser dostarcza nam dwóch, ważnych informacji. Przede wszystkim rendery wydają się wzorowane na tych z remastera pierwszej części z 2015 roku, a nie bezpośrednio z oryginału z 1996. Po drugie – osoby wspierające zbiórkę mogą liczyć na kolekcjonerskie pudełko z oryginalnym logo gry.

Twórcy zdradzili, że ponownie chcą przestraszyć fanów cyklu. Tym razem planszówka przeznaczona jest dla 1-4 graczy.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie