Powstaje dokument George A. Romero’s Resident Evil. Kulisy pracy nad odrzuconym scenariuszem

Resident Evil - George Romero otrzyma dokument o pracy nad filmem
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Wygląda na to, że dowiemy się wkrótce nieco więcej na temat filmu Resident Evil, do którego przymierzał się legendarny George A. Romero.

Pojawiły się pogłoski – oraz screeny – świadczące o tym, że w planach jest dokument poświęcony dawnemu scenariuszowi adaptacji kultowej gry. Film tworzą Brandon Salisbury i Jason Bareford, asystent produkcji współpracujący z Romero podczas wielu jego projektów, w tym przy dawnej reklamie Resident Evil 2. Jak na razie nie wiadomo zbyt wiele na temat dokumentu; nieliczne informacje wyjawił jeden z odcinków Resident Evil Podcast.

George A. Romero napisał scenariusz do filmu Resident Evil w 1998 roku. Zlecenie na to otrzymał po sukcesie wyświetlanej wyłącznie w Japonii reklamy gry Biohazard 2 (czyli poza Japonią – Resident Evil 2). Romero nie trzymał się ściśle wydarzeń z pierwszej odsłony gry, lecz zamieścił w scenariuszu szereg osób znanych już graczom; na ekranach mieli pojawić się m.in. Chris Redfield, Jill Valentine, Barry Burton, Rebecca Chambers, Ada Wong oraz Albert Wesker. Jego scenariusz jednak ostatecznie odrzucono. Dopiero później w prace zaangażował się Paul W.S. Anderson, a jego wersja scenariusza otrzymała zielone światło i zaowocowała filmem z 2002 roku z Millą Jovovich w głównej roli.

George A. Romero’s Resident Evil ma ujrzeć światło dzienne w 2024 roku.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie