Oto Resident Evil: Cold Blood Rebirth. Zobacz zwiastun fanowskiej gry

Oto Resident Evil: Cold Blood Rebirth. Zobacz zwiastun fanowskiej gry
Newsy

Darmowy i fanowski projekt gry Resident Evil: Cold Blood Rebirth zachowa klimat i rozgrywkę znaną z trylogii. Nadciąga strzelanka na silniku Source.

Grupa zapalonych fanów (RE:CB Team) udostępniła zwiastun fanowskiego Resident Evil: Cold Blood Rebirth. Jest to remake modyfikacji o tej samej nazwie do Half Life z 2007 roku. Tytuł będzie darmowy i dostępny dla każdego. Projekt jest silnie inspirowany trylogią RE, a także grami Outbreak 1 i 2. Autorzy starają się przenieść oryginalną atmosferę i charakterystyczne elementy rozgrywki z początków serii.

Do produkcji gry wykorzystano silnik Source z 2013 roku. Tytuł przeniesie graczy do miasta Raccoon City, gdzie (bez niespodzianki) panuje tajemniczy wirus T. Gra jest strzelanką kooperacyjną FPS/TPP, która wykorzystuje charakterystyczne elementy serii, jak np. ograniczona amunicja, czy zarządzanie ekwipunkiem. Fani starszych odsłon serii powinni być zadowoleni.

Na chwilę obecną nie znamy daty wydania projektu. Nie mamy też pewności, że ten nie zostanie usunięty przez Capcom. Trzeba pamiętać, że zamysł silnie inspiruje się marką RE. Nierzadko takie nieoficjalne twory nie podobają się dużym korporacjom. Te zazwyczaj każą je usunąć, tak jak było w przypadku GTA Vice City.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o modyfikacji, to zerknijcie tutaj.

Udostępnij: