Resident Evil 7 zyskał graficznie? Porównanie ostatecznej wersji na PS4 z zeszłorocznym trailerem

Zmiany rzeczywiście są zauważalne.

Resident Evil 7 straszy od kilku dni na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Produkcja zbiera bardzo dobre oceny nie tylko za fabułę, lecz również za tworzącą klimat grozy grafikę.

YouTube’r posługujący się pseudonimem Cycu1 postanowił tymczasem przyjrzeć się ostatecznej wersji gry na PlayStation 4 i porównać ją z oficjalnym trailerem, wypuszczonym przez Capcom w 2016 roku. Jak podkreśla autor materiału – po premierze Resident Evil 7 wygląda jeszcze lepiej. Sami zobaczcie:

Resident Evil 7 – porównanie grafiki PS4 vs PS4 Pro oraz PS4 vs Xbox One

Ekipa Candyland wzięła na warsztat grafikę w Resident Evil 7, porównując wersje PS4 vs PS4 Pro oraz PS4 vs Xbox One.

W przypadku różnic pomiędzy konsolami Sony i Microsoftu autorzy porównania zaznaczają, że choć oficjalnie Resident Evil 7 działa na na obu sprzętach w rozdzielczości 1080p, odnosi się wrażenie, iż na Xbox One mamy jednak do czynienia z jakością na poziomie natywnego 900p. Po prostu tytuł wygląda na amerykańskim sprzęcie nieco mniej ostro, lecz jest to naprawdę mało zauważalne i przy normalnej rozgrywce wręcz niedostrzegalne.

W przypadku porównania PS4 vs PS4 Pro można natomiast mówić o wyraźnej poprawie ostrości obrazu względem wersji ze standardowej PlayStation 4 i Xbox One. Candyland zaznacza, że na mocniejszej wersji PS4 gra działa w rozdzielczości natywnej 1656p, która jest skalowana do 2160p w trybie 4K.

Zapraszamy na materiały wideo z porównaniami, a Wy dajcie znać, jak oceniacie Resident Evil 7!

Recenzje Resident Evil 7 – fenomenalny klimat i powrót do korzeni gatunku, lecz nie dla każdego

Recenzje Resident Evil 7 rozsypały się po sieci i osoby, które nie lubią kupować kota w worku mogą zobaczyć, czy zapowiadana szumnie produkcja jest warta rozbicia świnki skarbonki.

Serwis Metacritic zebrał już blisko 50 recenzji Resident Evil 7 na konsole PlayStation 4 i Xbox One, z czego przygniatająca większość dotyczy wersji tytułu na sprzęt od Sony. Jednak w obu przypadkach średnia ocen wychodzi taka sama i na szczęście, jest to średnia na wysokim poziomie – 86/100.

Recenzenci chwalą zazwyczaj Resident Evil 7 za kapitalny nastrój grozy, ciekawą fabułę oraz ogólne wykonanie, gdzie nie zauważono cienia miernoty, lecz jedynie dbałość o szczegóły. Według recenzentów nowa odsłona horroru to rzeczywiście powrót do korzeni gatunku w kwestii klimatu oraz tempa rozgrywki. Nie każdemu fanowi serii tytuł może jednak przypaść do gustu, a to za sprawą zastosowanego widoku z pierwszej osoby, który stanowi sporą nowość.

Niektórzy recenzenci doszukują się minusów w sferze zagadek, które – choćby zdaniem redaktora portalu IGN – mogłyby stanowić jednak większe wyzwanie.

Ogólny obraz gry jest jednak jak najbardziej pozytywny. To jak, zatopicie się jutro w Resident Evil 7? Premiera gry 24 stycznia na PC, PS4 i Xbox One.

Recenzje Resident Evil 7 – wybrane oceny:

  • Destructoid – 10/10
  • Windows Central – 10/10
  • Guardian – 10/10
  • The Guardian – 5/5
  • Polygon – 9/10
  • Games Radar – 9/10
  • US Gamer – 4/5
  • Gamespot – 8/10
  • IGN – 7,7/10

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.