Resident Evil 4 Remake ma problemy. Capcom zmienia deweloperów

0 komentarzy

W sieci pojawiają się niepokojące wieści o Resident Evil 4 Remake. Capcom musiał zmienić deweloperów odpowiedzialnych za nadchodzący projekt.

Capcom ma teraz pełne ręce roboty przy serii Resident Evil. Plotki mówią, że RE7 otrzyma wkrótce patch na nową generację konsol, Village zadebiutuje w ciągu kilku miesięcy, a remake RE4 powoli się rozwija.

Niestety, ten ostatni tytuł najwidoczniej ma małe kłopoty. Portal VideoGamesChronicle donosi, że Capcom podjął trudną decyzję o zmianie deweloperów pracujących nad odświeżeniem Resident Evil 4.

Do tej pory za grę miał odpowiadać zespól M-Two, jednak jego rola w projekcie została znacznie zmniejszona na rzecz Division 1, które możecie kojarzyć chociażby z Devil May Cry V.

Konflikt wyniknął przez różnice w wizji Capcom i M-Two. Deweloperzy chcieli zachować wiele oryginalnych założeń gry bez większych zmian, jednak wydawca chciał znacznej przebudowy rozgrywki.

Co ważne, projekt miał zostać w nieznanym stopniu zresetowany. Oznacza to, że gra najpewniej zadebiutuje trochę później – według VGC dopiero w 2023 roku.

Resident Evil 4 Remake jest więc bardzo odległą kwestią. Póki co pozostaje nam tylko czekać na ogłoszenia Capcom, jednak jeśli informacje VGC są prawdziwe, to trochę sobie na nie poczekamy.

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się